Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.11. 2017 20:55
nelegální migranti

Na Slovensku zadrželi 78 uprchlíků. V kamionech mířili do Německa

Zdroj: TV Nova

Téměř osmdesát nelegální migrantů zadrželi slovenští policisté ve dvou kamionech v Žilině. Přes Maďarsko a Slovensko se chtěli dostat do Německa. Byly mezi nimi i ženy a děti.

Cesta celkem 78 migrantů skončila v noci z pondělí na úterý v Žilině. Pocházeli především z Iráku, Íránu a Sýrie a do kamionů je naložili nejspíš v Rumunsku, píší tvnoviny.sk.

 

16

GALERIE: Policie zadržela 78 migrantů v dodávkách

Zdroj: facebook, Polícia Slovenskej republiky

Policie zadržela 78 migrantů v dodávkách - 1

Hodnocení:

 

"14. listopadu v půl jedné ráno policisté v městské části Budatín na Náměstí hrdinů ve směru do Žiliny zastavili dvě za sebou jedoucí nákladní vozidla. Řidiče z Turecka vyzvali, aby otevřeli přívěsy, zároveň přizvali i kolegy z finanční správy, protože kamiony byly zaplombované," uvedla mluvčí slovenského policejního prezidia Denisa Baloghová.

 

 

V první dodávce mezi zbožím sedělo, leželo i dřepělo 44 lidí, ve druhém autě potom dalších 34. Všichni byli ekortováni na oddělení cizinecké policie. Řidiči se k činu přiznali, za jednoho migranta jim prý bylo slíbeno 500 eur. "Vyšetřovatel Národní jednotky boje proti nelegální migraci už zahájil trestní stíhání pro zločin převaděčství," dodala Baloghová.

mom TN.cz