Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 6. 2017
policie vs. squateři

Na squatery použila policie i zvukové dělo. Vyspali se a šli

Zdroj: TV Nova

Neklidnou noc dnes měli někteří obyvatelé v centru Prahy. Oddíl těžkooděnců tam zasahoval proti několika desítkám squaterů, kteří obsadili dva domy a odmítali je opustit. Někteří dokonce před policisty vylezli na střechu, kde strávili celou noc.

Zhruba čtyři desítky mladých lidí odmítly budovy i přes výzvy opustit. Policie proti nim použila i akustickou zbraň. Po několika hodinách - zhruba kolem půlnoci - těžkooděnci vtrhli do budov. Většinu squaterů vyvedli v poutech a odvezli je na služebnu.

 

Zhruba desítka lidí ale uprchla na střechu a ani vyjednavači je nepřesvědčili, aby slezli. "Nesmíme nikomu přivodit újmu stran ohrožení zdraví a života, proto k této situaci musíme přistupovat a přistupujeme citlivě," vysvětlil policejní mluvčí Tomáš Hulan.

 

 

Squateři zůstali na střeše celou noc, kolem sedmé hodiny ráno ji pak sami opustili. Policisté u budov stále hlídkují, do doby než si jejich ostrahu zajistí sami majitelé.

 

Kvůli nepovolenému obsazení bývalých kancelářských budov hrozí squaterům pokuty. Oba prázdné objekty patří státu. Ten teď prý jedná o jejich směně s pražským magistrátem. "Tyto budovy jsme převzali zhruba před rokem a půl. Není určitě pravda, že by tyto budovy záměrně chátraly," vyvrátil takové spekulace mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Radek Ležatka.

 

 

Jedním z nejznámějších případů, kdy policisté zasahovali proti squaterům bylo vyklízení vily Milada v pražské Tróji v roce 2009. Po dalších 3 letech, kdy objekt dál chátral, se tam vrátili. Policisté proti nim použili slzný plyn i vrtulník.
 

tn.cz / gar

Diskuze

12.6. | 07:58 Tony
2
Náhlasit nevhodný komentář
Tato lidská spodina se snaží žít ze dne na den.Je jim jedno jak budou žít,jak bydlet,oni potřebují jenom trochu jídla a hlavně drogy.Milují špínu a smrad.Proto tak chtějí žít.Nejlépe bez zákonů aby si mohli dělat co se jim zlíbí.Každý by měl dostat pořádnou ránu do duté makovice aby se probudili.
12.6. | 06:12 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
12.6. | 02:09 maxfox: Tak co, už jsi jim dal ten celý zásah do poslední koruny zaplatit?
12.6. | 02:09 maxfox
6
Náhlasit nevhodný komentář
Alespoň je vidět,čím se dneska mladí zabývají.Akorát dělají bordel a tahají peníze z kapes daňových poplatníků.Celý zásah bych jim dal do poslední koruny zaplatit.
11.6. | 22:55 overal
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Jak se na někoho v domě dá použít vrtulník?? To by mě skutečně zajímalo!