Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.7. 2015 10:52
tragédie

Na vojáky se zřítila kasárna! 23 mrtvých, dvě desítky zraněných

Na vojáky se zřítila kasárna
Zdroj: Profimedia

Nedělní tragédie - zřícení kasáren v Omsku na Sibiři - si vyžádala 23 obětí a dvě desítky zraněných. Potvrdilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

K neštěstí v Omsku došlo o nedělní noci, kdy se zřítila část čtyřpodlažních kasáren ve výcvikovém středisku výsadkových vojsk na jižním předměstí sibiřského města. Kvůli neštěstí ministr obrany Sergej Šojgu přerušil dovolenou a podle Interfaxu podává každou půlhodinu hlášení prezidentovi Vladimiru Putinovi o postupu záchranných prací. 

 

"Našlo se všech 42 vojáků, kteří se ocitli pod troskami. 23 z nich zahynulo," uvedl mluvčí ministerstva obrany generál Igor Konašenkov. Dodal, že 19 zraněných vojáků bylo hospitalizováno, další tři vyvázli s lehkými pohmožděninami.

 

Podívejte se na video z místa tragédie:

 

Na místo neštěstí po záchranářích, rozebírajících trosky, dorazila také skupina vojenských prokurátorů a vyšetřovací komise ministerstva obrany. V Omsku byla nasazena také speciální zdravotnická jednotka s pěti lékařskými brigádami a specializovaným vybavením, která se má postarat o zraněné, než budou přepraveni do vojenských nemocnic v Moskvě. Rodiče vojáků, kteří dojeli na místo neštěstí, jsou v péči psychologů.

14

GALERIE: Na vojáky se zřítila kasárna

Zdroj: Profimedia

Na vojáky se zřítila kasárna - 3

Hodnocení:

 

 

Příčiny neštěstí dosud nejsou známy, ale případ se vyšetřuje podle paragrafu o nedbalosti. Vladimir Nastyčenko z Omsku, který se podílel na opravě kasáren, serveru LifeNews řekl, že spolu se zedníky tam pracovali i narkomani a alkoholici z rehabilitačního zařízení. V partě jich prý bylo 35 z celkem 40 lidí. V době neštěstí byly v kasárnách více než tři stovky vojáků, z nichž asi čtyři desítky se ocitly pod troskami.
 

 

pet tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

13.7. | 10:25 truthwillprevail
8
Nechápu ty škodolibé komentáře na různých stránkách, proboha zemřeli mladí ...
13.7. | 11:37 reypal
-4
Rusákům se už sypou i baráky? To to trvalo.
13.7. | 14:41 truthwillprevail
1
Náhlasit nevhodný komentář
Já pořád nechápu, proč se na TN.CZ neobjevují i informace o nové ukrajinské vládě, která dělá nepochopitelné věci, jejich nové zákony a tvrdé vládnutí v této zemi nemá obdoby, ale to přece nikoho nezajímá,ty přece podporujeme.
13.7. | 14:26 truthwillprevail
3
Náhlasit nevhodný komentář
reypal - sypou, stejně tak jako v jiných státech včetně ČR. Cítím z vašeho příspěvku nepochopitelnou radost.
13.7. | 13:10 vlad-tepes
-3
Náhlasit nevhodný komentář
jeste ze to batuska voloda modernizuje. ne, ale tak nejak musej vysvetlit ty padly na ukrajine. pozustaly pokladaj cim dal vice otazek.
13.7. | 11:37 reypal
-4
Náhlasit nevhodný komentář
Rusákům se už sypou i baráky? To to trvalo.
13.7. | 10:25 truthwillprevail
8
Náhlasit nevhodný komentář
Nechápu ty škodolibé komentáře na různých stránkách, proboha zemřeli mladí vojáci. Trochu úcty by neškodilo. Domy padají kvůli vadě a nekvalitní práci na celém světě, ale když spadne dům na Ruské straně, tak se hned najdou škodolibci.