Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.7. 2015 10:52
tragédie

Na vojáky se zřítila kasárna! 23 mrtvých, dvě desítky zraněných

Na vojáky se zřítila kasárna
Zdroj: Profimedia

Nedělní tragédie - zřícení kasáren v Omsku na Sibiři - si vyžádala 23 obětí a dvě desítky zraněných. Potvrdilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

K neštěstí v Omsku došlo o nedělní noci, kdy se zřítila část čtyřpodlažních kasáren ve výcvikovém středisku výsadkových vojsk na jižním předměstí sibiřského města. Kvůli neštěstí ministr obrany Sergej Šojgu přerušil dovolenou a podle Interfaxu podává každou půlhodinu hlášení prezidentovi Vladimiru Putinovi o postupu záchranných prací. 

 

"Našlo se všech 42 vojáků, kteří se ocitli pod troskami. 23 z nich zahynulo," uvedl mluvčí ministerstva obrany generál Igor Konašenkov. Dodal, že 19 zraněných vojáků bylo hospitalizováno, další tři vyvázli s lehkými pohmožděninami.

 

Podívejte se na video z místa tragédie:

 

Na místo neštěstí po záchranářích, rozebírajících trosky, dorazila také skupina vojenských prokurátorů a vyšetřovací komise ministerstva obrany. V Omsku byla nasazena také speciální zdravotnická jednotka s pěti lékařskými brigádami a specializovaným vybavením, která se má postarat o zraněné, než budou přepraveni do vojenských nemocnic v Moskvě. Rodiče vojáků, kteří dojeli na místo neštěstí, jsou v péči psychologů.

14

GALERIE: Na vojáky se zřítila kasárna

Zdroj: Profimedia

Na vojáky se zřítila kasárna - 3

Hodnocení:

 

 

Příčiny neštěstí dosud nejsou známy, ale případ se vyšetřuje podle paragrafu o nedbalosti. Vladimir Nastyčenko z Omsku, který se podílel na opravě kasáren, serveru LifeNews řekl, že spolu se zedníky tam pracovali i narkomani a alkoholici z rehabilitačního zařízení. V partě jich prý bylo 35 z celkem 40 lidí. V době neštěstí byly v kasárnách více než tři stovky vojáků, z nichž asi čtyři desítky se ocitly pod troskami.
 

 

pet tn.cz / ČTK