Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 9. 2017
Humorné nařízení

Na záchod jen vsedě! Vtípek z radnice zaměstnal vnitro i policii

Záchod
Zdroj: Mediafax
Ilustrační snímek

Jste čuňata, takže záchod už povinně používejte jen vsedě, aby kolem nebylo mokro. Tak se dá shrnout kuriózní nařízení s kulatým úředním razítkem, které se objevilo na radnici v Košťanech na Teplicku. A vyvinula se z toho kauza zahrnující policii i ministerstvo vnitra.

"Nebylo to myšleno vážně, prostě to jen byl takový vtípek na pracovišti. Fórky se dějí všude a naše radnice není výjimkou," vzpomíná pro TN.cz starosta Košťan Tomáš Sváda.

Reklama


Jenže tenhle "soukromý" vtip moc dlouho soukromým nezůstal. I když podle starosty lejstro na toaletách bylo jen pár hodin, někdo ho vyfotil a poslal do světa.


A začaly se dít věci. O kuriózní nařízení se totiž začalo zajímat ministerstvo vnitra a následně také policie. "Na ministerstvo to někdo dal jako zneužití úředního razítka, pokud vím, tak to šlo až na stůl jednoho z náměstků. Ale všichni se tam tomu jen zasmáli," tvrdí Sváda.Jenže to nebyl konec - vnitro sice stížnost smetlo ze stolu, ale podalo trestní oznámení na neznámého pachatele. "Někdo totiž neveřejnou listinu zveřejnil. S policisty jsem mluvil naposledy před dvěma měsíci, od té doby nic," krčí rameny starosta Košťan.

 

"Ministerstvo vnitra postoupilo 26. června celou věc k prošetření s podezřením na spáchání trestného činu padělání a pozměnění veřejné listiny, případně přečinu nedovolené výroby a držení pečetidla státní pečeti a úředního razítka, Policii ČR," potvrdila starostova slova mluvčí vnitra Hana Malá.


Je tedy možné, že problémy nakonec nebude mít ten, kdo úsměvné nařízení vyrobil a vyzdobil jím toalety, ale ten, kdo všechno "propálil" a začal šířit.

pez TN.cz
Reklama