Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 27. 9. 2017
Záhadný blok

Co to bylo?! Z nebe spadl obří kus ledu! Zůstal po něm kráter

Z nebe spadl obří kus ledu - 1
Zdroj: Profimedia
Kus ledu dopadl na zahradu, kde naštěstí zrovna nikdo nebyl

V naprostém šoku zůstala britská rodina, která najednou zaslechla velkou ránu. Celý dům se otřásl a na zahradě pak našli obrovskou kostku ledu. Nikdo neví, jak se tam vzala, podle všeho spadla prostě z nebe.

Po bloku ledu zbyl na zahradě Helliwellových jen kráter o rozměrech 1,4 x 1,2 metru. Kousky ledu pak zůstaly rozházeny po celém trávníku. Rodina popsala, že zaslechla velkou ránu a pak se dům otřásl. Píše o tom britský portál Daily Mirror.

 

"Docela nás vyděsilo, že to dopadlo tak blízko domu. Naše fenka Harper po zahradě pořád běhá a kdyby se to stalo o víkendu, určitě by venku byly děti. Ten kus byl obrovský a pevný," uvedla Lyndsey Helliwellová. Podivný kus ledu spadl z nebe ve skotském Busby v úterý ráno.

 

"Seděla jsem u stolu a najednou slyšela tu ránu. Říkala jsem si, že to musel být výbuch, cítila jsem, jak se dům zatřásl. Pak jsem vyšla ven a sáhla na tu hmotu. Byl to led. Kdyby byl někdo zrovna venku, mohlo ho to zabít. Prostě se to najednou zřítilo, je to záhada," prohlásila sousedka Eleanor.

 

13

GALERIE: Z nebe spadl obří kus ledu

Zdroj: Profimedia

Z nebe spadl obří kus ledu - 1

Hodnocení:

 

 

Podle odborníků mohl kus ledu odpadnout z letadla, které nad městem prolétalo. Ani to ale není zrovna běžné - z 2,5 milionu letů, které se ročně v britském vzdušném prostoru uskuteční, nahlásí letectvu něco podobného jen asi ve 25 případech.

epa TN.cz