Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.9. 2017 22:12
dluží stovky tisíc

Na Zlínsku řádí hotelový fantom! Nezaplatí a ještě zmizí s televizí

Zdroj: TV Nova

Kriminalisté z Uherského Hradiště varují provozovatele ubytovacích zařízení před 50letým mužem, kterému přezdívají hotelový fantom. František Chleboun ze Svitav se v hotelu vyspí a pak se vytratí bez placení, navíc zmizí s vybavením hotelového pokoje. Dosud zjistili, že jeho účet dělá několik set tisíc korun.

Nenápadný padesátník stihl od začátku července podvést a okrást na třicet hoteliérů. Recepční neměli nejmenší tušení, že je jejich hostem několikrát trestaný podvodník. Scénář přitom pokaždé opakoval jako přes kopírák.

 

"Přespal a druhý den odešel, aniž by zaplatil a vrátil klíče. Ve většině případů si odnesl televizor, který zabalil do povlečení," vysvětlila mluvčí policie Milena Šabatová. Přestože hledaný muž pochází ze Svitav, jeho první štací byl hotel ve 150 kilometrů vzdáleném Uherském Brodě.

 

"Tvářil se velmi korektně. Navíc říkal, že další den přijede jeho žena s dítětem, takže absolutně věrohodně. Nezaplatil, odnesl si televizi a povlečení," uvedla provozovatelka hotelu v Uherském Brodě.

 

František Chleboun si s majitelkou dokonce psal. Slíbil jí, že dlužných 16 tisíc jí brzy pošle. "Zítra to dám do své banky příkazem. Ve dvě hodiny chodím do práce, doklad budu mít. Pokud mně budete vyhrožovat, obrátím se na Televizi Nova," psal v SMS zprávě Chleboun.

 

Peníze nepřišly. Naopak v průběhu prázdnin podvodník procestoval velkou část republiky a o šest týdnů později napsal: "Pokus o smír. A potřebuji vědět, kdo mně píše. Mám zájem o splátkový kalendář."

 

 

Na smír ale dodnes nedošlo. Kriminalisté věří, že Chlebouna se jim vypátrat podaří. Stejně jako na jaře fantoma zlínských hotelů. Podvodník, který se při svém zatčení také vymlouval na tíživou životní situaci, hoteliéry připravil o téměř sto tisíc korun.
 

Zdeněk Čík/klma tn.cz / TV Nova