Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.12. 2017 21:03
1 vážné zranění

Na Zlínsku se srazily vlaky! Tři zranění, škoda jde do milionů

Zdroj: TV Nova

Nehoda vlaků zastavila v pondělí po poledni provoz na trati spojující Horní Lideč a Brumov-Bylnici na Valašsku. Při srážce osobního vlaku a posunované soupravy se podle prvotních informací zranily nejméně dva lidé.

Nehodu potvrdil pro TN.cz mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. "Došlo tam ke střetu osobního vlaku s posunem. Na místě jsou dva zranění," potvrdil Drápal po 13. hodině. Podle hasičů jsou na místě dokonce tři zranění, o které se starají záchranáři.

 

Mluvčí hasičů Lucie Javoříková upřesnila pro ČTK, že zranění jsou strojvedoucí a průvodčí. Třiačtyřicetiletá žena byla zraněna vážně, dva muži ve věku čtyřiatřicet a jednapadesát let lehce, záchranáři převezli všechny zraněné do nemocnice ve Zlíně.

 

Jak uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková, do stojící posunující soupravy narazil osobní vlak vjíždějící do stanice. "Vlak jel bez cestujících, při srážce však utrpěli zranění strojvedoucí souprav a průvodčí," uvedla mluvčí.

 

 

Podle Javoříkové po střetu vykolejila jedna náprava osobního vlaku. Na místo nehody proto míří drážní hasiči, kteří by měli soupravu vrátit zpět na koleje.

 

Provoz na trati spojující Horní Lideč a Bylnici měl být podle webu Českých drah minimálně do 18. hodiny omezen. Vlaky z Bylnice do Brumova a Vsetína nahrazovaly České dráhy náhradní autobusovou dopravou. V 16. hodin byl provoz na trati obnoven.

 

Drážní inspekce uvedla na svém webu, že škoda byla prozatím odhadnuta na dva miliony, 1 a půl milionu je škoda na motorové jednotce Regionova a 500 tisíc na nákladním vlaku.

vbo tn.cz / ČTK