Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.4. 2017 21:20
Lidé mají strach

Náchod terorizuje agresivní chlap, strážníci ho řeší i víckrát za den

Zdroj: TV Nova

Obyvatele Náchoda terorizuje Roman Rác, kterého strážníci i policisté zklidňují i několikrát denně. Většinou jde ale jen o přestupky, a tak je vždy za několik hodin zase zpátky na ulici. Jeho stupňující se agresivity se lidé bojí čím dál víc. Úřady jsou ale bezmocné.

Vyjít s Romanem Rácem, který je prý navíc nakažený žloutenkou, je nemožné. Za posledních šest týdnů se jeho agresivita tak vystupňovala, že jen na policii byl na výslechu osmkrát, na oddělení u strážníků i několikrát za den.


Před několika dny Rác s kalhotami u kolen obtěžoval v místním hračkářství dva osmileté kluky. Navíc je prý lákal do auta, takže otec jednoho z hochů použil pěsti.


Nateklé oko je důkazem, Rác má ale jiné vysvětlení - obětí je prý on a školáci se ho pokoušeli okrást.Přestupkový spis Rácovi utěšeně narůstá, jemu je to ale jedno. Pokuty neplatí a v přítomnosti strážníků jako by si liboval. Jen za tuto noc a ráno kvůli němu vyjížděli sedmkrát. Jenže policisté, strážníci i starosta jsou bezmocní. Na vězení to není a na zavření do blázince podle lékařů také ne.


A protože Rác s pobytem na psychiatrii sám nesouhlasí, nikdo ho k tomu nemůže donutit. Nastoupit by tam musel až na základě soudního příkazu. Jenže dokud nespáchá nějaký trestný čin, příkaz nikdo nevydá.
 

pez, Filip Pultar TN.cz