Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.4. 2017 21:20
Lidé mají strach

Náchod terorizuje agresivní chlap, strážníci ho řeší i víckrát za den

Zdroj: TV Nova

Obyvatele Náchoda terorizuje Roman Rác, kterého strážníci i policisté zklidňují i několikrát denně. Většinou jde ale jen o přestupky, a tak je vždy za několik hodin zase zpátky na ulici. Jeho stupňující se agresivity se lidé bojí čím dál víc. Úřady jsou ale bezmocné.

Vyjít s Romanem Rácem, který je prý navíc nakažený žloutenkou, je nemožné. Za posledních šest týdnů se jeho agresivita tak vystupňovala, že jen na policii byl na výslechu osmkrát, na oddělení u strážníků i několikrát za den.


Před několika dny Rác s kalhotami u kolen obtěžoval v místním hračkářství dva osmileté kluky. Navíc je prý lákal do auta, takže otec jednoho z hochů použil pěsti.


Nateklé oko je důkazem, Rác má ale jiné vysvětlení - obětí je prý on a školáci se ho pokoušeli okrást.Přestupkový spis Rácovi utěšeně narůstá, jemu je to ale jedno. Pokuty neplatí a v přítomnosti strážníků jako by si liboval. Jen za tuto noc a ráno kvůli němu vyjížděli sedmkrát. Jenže policisté, strážníci i starosta jsou bezmocní. Na vězení to není a na zavření do blázince podle lékařů také ne.


A protože Rác s pobytem na psychiatrii sám nesouhlasí, nikdo ho k tomu nemůže donutit. Nastoupit by tam musel až na základě soudního příkazu. Jenže dokud nespáchá nějaký trestný čin, příkaz nikdo nevydá.
 

pez, Filip Pultar TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

20.4. | 08:05 reypal
9
Bude otravovat do té doby,než padne na chlapa s rychlýma rukama. ...
20.4. | 23:28 Milos Trasimi
-2
Já osobně bych byl velmi rac kdyby Cechy rezali hlava nehlava aby nevytrhavalii ...
20.4. | 23:28 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Blbecku je v ČR víc než dost a další nejsou vhod.
20.4. | 23:28 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Já osobně bych byl velmi rac kdyby Cechy rezali hlava nehlava aby nevytrhavalii věci z kontextu a neobraceli vše naruby jak to dělá Bůh Ježíš a Satan.
20.4. | 23:26 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Po vcerejsich reakcích u článků o tom ze se českém šíři žloutenka a podobně se dalo čekat ze neco takového se zde objeví.Redakce TN.cz se snaží vyvolat dojem ze žloutenku a blbost u Cechu šíři dotyčný Roman Rac.
20.4. | 14:01 brta
5
Náhlasit nevhodný komentář
řezat,řezat,řezat zmerda jednoho ciganskyho...........otravovat moji rodinu tak je v nemocnici se zlamanyma nahama chcípak jeden.....
20.4. | 09:51 Roman Skala
4
Náhlasit nevhodný komentář
...a policie je na něj krátká. Ještěže nemusí řešit problémy s uprchlíky. To by bylo Čundrcountryšhow. Sundat kotě ze stromu nebo zjebbat babku za přecházení mimo přechod. Tak je to spravne. Kazeň.
20.4. | 08:05 reypal
9
Náhlasit nevhodný komentář
Bude otravovat do té doby,než padne na chlapa s rychlýma rukama. Napomínat,napomínat,napomínat.
20.4. | 07:03 Josef Wend
4
Náhlasit nevhodný komentář
Jsem přesvědčen, že na tuto "štěnici" by pomohla "pendreková" léčba a potom uvázat někde v hlubokém lese ke stromu. Nikdo by to nehledal.