Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 1. 8. 2017
Vášnivá debata

Nacionalisty rozzuřila fotka "žen v burkách", má ale jeden háček

"Ženy v burkách"
Zdroj: facebook, Sindre Beyer
Autobus plný "žen v burkách" v Oslu

Norsko pobavila debata, která se rozhořela v nacionalisticky orientované facebookové skupině Fedrelandet viktigst (Vlast na prvním místě). Jeden uživatel do skupiny nahrál fotku "autobusu plného žen v burkách".Odpůrce islámu pořádně rozzuřila. Nicméně není vše, jak se na první pohled zdá.

Obrázek totiž do skupiny zjevně nahrál nějaký vtipálek. Není na něm autobus plný žen v tradičním islámském oděvu, ale pouze prázdná sedadla autobusu v norské metropoli Oslu.

 

Toho si ale diskutující nevšimli a scénu označili za "strašidelnou", "tragickou", nebo "děsivou", uvedl list thelocal.no, který na případ upozornil. Diskutující psali, že by z takového autobusu vystoupili, protože ženy mohou pod tradičním muslimským oděvem skrývat zbraň nebo bombu.

 

"To vypadá děsivě a mělo by to být zakázané! Nevíte, kdo se pod tím skrývá. Mohli by to být ozbrojení teroristé!" bojí se jeden diskutující. "Vyžeňte je z naší země! Vypadají jako složený deštník. Žijeme v děsivé době," píše další

 

"Myslel jsem, že to tu takhle bude vypadat v roce 2050, ale už se to děje teď!" přidává se další člen skupiny.

 

 

Na případ upozornil Sindre Beyer, který diskuzi v uzavřené skupině vyfotil a zveřejnil. "Co se stane, když dáte fotku prázdných sedadel v autobuse do nechutné facebookové skupiny, a každý si myslí, že jsou to ženy v burkách?" napsal Beyer v příspěvku, který sdílely tisíce uživatelů.

 

"Když už myslím, že mě v té skupině nic nepřekvapí, tak se jim to povede," komentoval Beyerovo odhalení jeden z diskutujících.

 

"Já jsem asi testem prošel, protože jsem tam na první pohled viděl skupinu Darth Vaderu," dodává další s odkazem na slavnou postavu z Hvězdných válek.
 

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

1.8. | 22:35 skeptikus
35
..hmmm. No právě se kdesi psalo, že jakýsi Portugalec vyrazil z portugalskýho ...
2.8. | 00:55 Milos Trasimi
-12
Protože jsi stihomanska krava.
3.8. | 09:29 jarhonl
0
Náhlasit nevhodný komentář
A týká se to i koupání. Mohou být nakažené, strupy na těle. Nesmí se svlékat, aby se umyly.Je to hřích.Ne, že se musíme bát, že tam schovávají nůž, abychom se i báli, že něco chytneme.Já demokraticky říkám, že s nimi žít nechci. A to jejich mluvení, že evropské ženy potřebují černé na oplodnění.
2.8. | 09:30 Štefan Nemeth
1
Náhlasit nevhodný komentář
Oprava odkazu na obrázek : https://s4.postimg.org/c86sfh2od/burka_pytel.jpg
2.8. | 09:22 Štefan Nemeth
8
Náhlasit nevhodný komentář
Nojo, krása islámského kulturního obohacení. Ani v jejich domovské zemi cizinec těžko rozliší pytel odpadků od ženy v burce. https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcThIam7ZjcvrEFbJHS5ZTE0XdEyLND4a4k1oGXiOJFN8Wkn23nP4Q
2.8. | 09:12 Miroslav Hanko
12
Náhlasit nevhodný komentář
Když sedadlo vypadá jak arabažskej smradlavej bubák tak je něco moc moc špatně.O to jde,, si zvyknout a až tam budou opravdu sedět tak to ani nikomu nepříjde.
2.8. | 06:16 slivovicka
22
Náhlasit nevhodný komentář
No tak za deset let to už vtip nebude. Množí se jak krysy.
2.8. | 01:20 jansuk
0
Náhlasit nevhodný komentář
Co na to rádio BARNEVERNET?
2.8. | 00:55 Milos Trasimi
-12
Náhlasit nevhodný komentář
Protože jsi stihomanska krava.
1.8. | 23:36 Vojta Také
26
Náhlasit nevhodný komentář
"Žijeme v děsivé době" - smutné, když se už bojíme sedadel. Proč asi ?
1.8. | 23:03 undatra
6
Náhlasit nevhodný komentář
Tak to vám na to skočíme , sedadlo si s babou splete jen IKEA , voe a vo tom to je .
1.8. | 22:35 skeptikus
35
Náhlasit nevhodný komentář
..hmmm. No právě se kdesi psalo, že jakýsi Portugalec vyrazil z portugalskýho koupaliště dvě krávy, co si zřejmě spletly bazén s veřejnou prádelnou a který si chtěly vyprat hadry mezi koupajícími..
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme