Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.9. 2016 20:32
Cvičení Ample Strike

Nad Česko míří letouny NATO, přiletí i legendární bombardér B-52

Zdroj: TV Nova

V České republice v těchto dnech probíhá velké cvičení aliančních armád Ample Strike 2016. Účastní se ho vojska ze 17ti zemí. Cvičení je svátkem především pro fanoušky letecké techniky. Do Česka totiž zamíří i proslulý bombardér B-52.

Cvičení se zúčastní téměř 1 500 vojáků, z nichž tisícovku dodá česká armáda, tři sta vojáků bude zastupovat 16 spojeneckých armád a zbytek budou tvořit příslušníci aktivních záloh, kteří se podobného cvičení zúčastní vůbec poprvé. Dvě roty budou hlídkovat na náměšťské základně.

 

Cvičení Ample Strike je zaměřené na trénink předsunutých leteckých návodčí. Letos ale bude poprvé zahrnovat i překonávání protivzdušné obrany nebo tankování za letu.

 

Celkem se do cvičení zapojí 10 českých a 24 zahraničních letounů a vrtulníků. České stroje L-39 Albatros, L-159 Alca a Jas-39 Gripen budou létat ze základny v Čáslavi, většina zahraničních pak ze základny v Náměšti nad Oslavou, kde právě dnes většina letounů přistála.

 

 

Nad Českem budou kromě českých letadel létat i Gripeny z Maďarska, americké bojové vrtulníky Apache, bombardéry B-1 a B-52 operující ze základny ve Velké Británii, polské stroje Su-22 nebo německé stíhací bombardéry Tornado.

 

Hlavní letecká část cvičení bude probíhat od 5. do 16. září ve vojenských prostorech Náměšť, Libavá, Bechyně a Boletice. Letouny operující ze základen v zahraničí neponesou žádnou munici.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

B-58: bombardér, který byl dražší než zlato

PO PÁR LETECH... Holčička z válečného videa vyrostla. Podívejte se, jak dnes vypadá

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

3.9. | 00:03 truthwillprevail
7
Knespl Jaroslav- Američanum už dávno došly peníze, vše financují pomocí dluhu, ...
2.9. | 18:35 bimbi20
-13
Škoda,že je to jen cvičení.Kdyby to bylo doopravdy a bombardovali by ČR,tak by ...
3.9. | 20:27 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
spejbl112 no a podle cipic1 to je propaganda, chi. Pravda se špatně poslouchá a čte. Když říkáte pravdu, máte jiný názor, jste komunista, nemocný člověk nebo něco jiného. Nebylo něco podobného i za komunismu?
3.9. | 13:29 cipic1
-3
Náhlasit nevhodný komentář
spejbl112 a truthwillprevail tahnete dohajzlu s tou proruskou propagandou bolsevicky kryplove
3.9. | 00:07 truthwillprevail
6
Náhlasit nevhodný komentář
Za ty tvoje ulhané řeči zasloužíš pár facek. Rusko že je zákeřné? A co ta tvoje Amerika, ta zákeřná není? Jejich války, převraty, konflikty, politika, vraždění,okupace to se ti zdá v pořádku? Kde se na ně hrabe Rusko. Největší agresor, zločinec, vrah je USA.
3.9. | 00:03 truthwillprevail
7
Náhlasit nevhodný komentář
Knespl Jaroslav- Američanum už dávno došly peníze, vše financují pomocí dluhu, který roste světelnou rychlostí, ale ty budeš ukazovat na Rusko které patří mezi nejméně zadlužené země, navíc patří mezi finančně nebohatší (devizová rezerva). Si bulvární nevzdělaný hlupák.
3.9. | 00:00 yjy
1
Náhlasit nevhodný komentář
V mém mládí naši oblohu křižovaly nadzvukovou rychlostí Migy a neměl jsem dobrý pocit.. Bál jsem se těch neustálých supersonických třesků.. A dnes zas.. Už aby republikán DJT©Já, jako president USA, zastavil čím dál teplejší studenou válku, rozpoutanou slavomamem posedlým Čingkačkůkem BHO©Já..
2.9. | 23:59 truthwillprevail
4
Náhlasit nevhodný komentář
Knespl Jaroslav- Ach jo, Rusové mají rozpočet, podle něj financují určité oblasti, stejně tak to dělá jakákoliv jiná země a to i USA. Někdy pumpují více někdy méně. Rozdíl je v tom, že Rusové to financují vlastní rezervou, kdežto např. USA si na to půjčuje. Už ti to docvaklo?
2.9. | 23:53 truthwillprevail
3
Náhlasit nevhodný komentář
Knespl Jaroslav - Buď rád že i Rusko má zájem o stabilizaci ropného trhu, co na to SA?
2.9. | 23:51 truthwillprevail
1
Náhlasit nevhodný komentář
Knespl Jaroslav – Kde rekordně krachovaly těžařské firmy? Ano je to v USA. Kde jsou největší náklady na těžbu, ano je to Kanada a USA. Kdo snižoval extrémně produkci, ano je to USA a Kanada. Tak tady nelži že putin škemral, škemralo se ale někde jinde chytráku.
2.9. | 23:51 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
Knespl Jaroslav - Co to opět plácáš? Rusko mělo rekordní produkci, největší na světě, chápeš? Amerika, kanada a jiné státy snížili produkci o desítky procent, Rusko naopak produkci zvýšilo. Nedávno prohlásil putin, že je čas produkci snížit a zároveň tak otevřít dveře dalším producentům.
2.9. | 22:06 Knespl Jaroslav
-6
Náhlasit nevhodný komentář
Naprostý souhlas se cvičení. Je to cvičení a ne okupace. Putin jel škemrat o zdražení ropy. Rusku dochází peníze na platy vojáků. Rusko je zákeřná asijská země,která sousedí s Evropou.Je potřeba jim ukázat možnosti. Je to škodná zahnaná do kouta.