Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.6. 2017 20:45
požár v Londýně

Naděje umírá poslední: Hasiči z hořící budovy vyprostili i 65 živých

Zdroj: TV Nova

Hasiči už prohledali téměř celou budovu na západě Londýna, kde v plamenech zemřelo nejméně 12 lidí. Vyprostili 65 živých obyvatel domu. Novinářům to řekl jeden z velitelů londýnských hasičů Steve Apter, podle něhož oheň dosud přetrvává na těžko přístupných místech.

"S požárem stále bojujeme, ale mohu potvrdit, že hasiči díky své profesionalitě a odvaze již dokázali prohledat téměř celou budovu," prohlásil Apter s tím, že se dostali i do nejvyššího patra.

 

Z celkového počtu asi 200 zasahujících hasičů jich uvnitř budovy vzhledem k riziku zvýšenému poškozením plynového potrubí pracuje pouze omezené množství. Apter předpokládá, že se budou s požárem a jeho následky potýkat nejméně do rána.

 

Zároveň však hasiči uvnitř našli zatím dvanáct obětí. Nespecifikované množství lidí také úřady stále pohřešují a očekává se, že počet mrtvých nalezených v budově se ještě zvýší.

 

Londýnské záchranné složky informovaly, že bylo do šesti nemocnic v britské metropoli převezeno celkem 68 lidí, z nichž 18 je nyní v kritickém stavu.

 

 

Hasiči předpokládají, že budou s ohněm bojovat celou noc. O možné příčině požáru domu s více než 20 patry, který vypukl v noci na dnešek, nechtěli zástupci úřadů spekulovat s tím, že bude předmětem podrobnějšího vyšetřování.

 

V současnosti je podle policie hlavní starostí lokalizovat všechny pohřešované a prohledat celý dům, v němž se podle médií mohlo nalézat přes 500 lidí. "Bude to dlouhá akce... Nejen pro dnešek či pro nadcházející noc," poznamenal Stuart Cundy z londýnské policie.

epa tn.cz / ČTK