Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 9. 2017
pátrání po zloději

Na nádraží Florenc řádí zloděj kabelek. Příšel si zatím na 150 tisíc

Zdroj: Policie ČR

Policie ČR pátrá po zloději, který během letních měsíců okradl minimálně dvě ženy o kabelky s osobními věcmi. Jedna z okradených žen měla v kabelce cennosti celkem za 150 tisíc korun.

Již dvakrát řádil na pražském nádraží Florenc stejný pachatel. V prvním případě odcizil ženě kabelku, kterou si na nástupišti odložila na kufr. Poté se vydala pro jízdenku. Když se vrátila, kabelka byla pryč i s jejím obsahem. Ten byl v celkové hodnotě 150 tisíc korun, kabelka obsahoval Ipad, dva mobilní telefony, zlaté řetízky a větší finanční obnos.

Reklama

 

Jen o několik dnů později stejný pachatel vytrhl ženě, sedící na lavičce, kabelku z ruky. Okradená jej začala pronásledovat za pomoci náhodného svědka. Dopadnout se jim ho nepodařilo, ale kabelku upustil na zem. Z kamerových záběrů je patrné, že oba incidenty má na svědomí stejný člověk.

 

 

Muž je podezřelý z krádeží, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Policie zároveň prosí o pomoc s pátráním po hledaném. Pokud by muže na těchto záběrech někdo poznal, ať neprodleně kontaktuje linku 158.

 

"Z dostupných záběrů to prozatím nevypadá, že by podezřelý byl nebezpečný nebo ozbrojený, přesto i tuto možnost nelze vyloučit. Prosíme veřejnost, aby v případě, že podezřelého uvidí, neprodleně kontaktovala linku 158," uvedl tiskový mluvčí policie Jan Daněk. 

kik TN.cz
Reklama