Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 3. 2018
video úžasné bydlení

Nahlédněte do pojízdného mini domku. Na 9 metrech má vše!

Zdroj: YouTube.com

Malý domek má vše, co lidé k životu potřebují. Přesto je v něm jeden veliký rozdíl – má pouhých devět metrů. Bílé zdi ukrývají plno úložného prostoru.

Mladý architekt navrhl domek pro jednotlivce, kterým nevadí žít na menším prostoru. Z prvního pohledu je interiér domku jen jedna holá místnost s bílými stěnami. Ty však mají zabudovány velké množství šuplíků a výsuvného či vyklápěcího nábytku.

 
Zacházení s nábytkem je velice jednoduché – například postel, která je v zadní části místnosti, se jen snadno vyklopí. Hned vedle je ukrytá kuchyňská linka, která je plně vybavena. Spotřebiče mají jen trochu menší provedení, než je u běžných kuchyní. Ani přes stíněný prostor nechybí koš na třízený odpad.

 

Bílé stěny ukrývají i sprchový kout, úložný prostor a vestavěnou skříň. Velkou výhodou je, že se dá celé bydlení snadno přemístit. Stačí ho jen naložit, funguje jako přívěs. I když nemá klasický balkón, pobyt na čerstvém vzduchu vám doma chybět nebude. Na střeše má malé posezení. Cena bydlení se pohybuje okolo milionu korun.

 

 

Domek navrhl architekt Leonardo Di Chiara. Sám vyrůstal v malém bytě v Itálii. Právě malé rodinné bydlení ho inspirovalo k návrhu mini domku. "Měl jsem jen velmi malý pokoj. Každý den mě učil organizovat svůj prostor a přizpůsobovat ho situacím. Uklízet si věci do skříní, když přišli kamarádi, tak jsme si museli udělat místo na hraní nebo později ke studiu," popsal

ham TN.cz
Reklama