Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.5. 2017 17:50
dostal 11 let

Najal si násilníka, aby zmrzačil známého! Sáhl ale pořádně vedle

Zdroj: TV Nova

Chtěl zmrzačit svého známého a zmocnit se jeho majetku, ve čtvrtek si kvůli tomu vyslechl Lukaš Bejdák trest. Od olomouckého vrchního soudu dostal 11 let vězení - a to i přes to, že plán mu nevyšel. Zkazil ho muž, kterého si na špinavou práci najal.

Lukáš Bejdák skončil před soudem už pětkrát, několik let strávil v českých i rakouských věznicích. Teď se za mříže vrátí a to na jedenáct let. Před časem si totiž najal muže, který měl zmrzačit jeho známého z Německa. Jenomže brutální plán mu nevyšel.

 

"Chtěl trestnou činnost spáchat ze ziskuchtivosti, byla zde plánovitost, dopustil se toho na osobě, kterou dobře znal, na osobě staršího věku," vysvětlil okolnosti případu mluvčí soudu Vladimír Lichnovský.

 

Senior (německý lékarník) měl skončit na invalidním vozíku. Bejdák ale netušil, že muž, který měl jeho známého zmrzačit, pracuje pro policii.

 

 

Soudy se pak snažil přesvědčit, že nic takového ve skutečnosti neměl v úmyslu. Bylo to prý jen nedorozumění. Senát mu ale neuvěřil. "Já jsem toto rozhodnutí předpokládal, navrhoval jsem to, jsem s ním tudíž spokojen," sdělil státní zástupce Jaroslav Kouřil.

 

Oproti tomu obhájce odsouzeného muže radost rozhodně nemá. "Soud nám nevyhověl, ale klient mě pověřil, že se nemám k tomu vyjadřovat," sdělil Ivan Ivaniškin.

 

Bejdák má notně popsaný trestní rejstřík - před časem skončil ve vězení na devět let za za vydírání cizinců. Přepadával banky, pošty, byl součástí gangu, který kradl auta. Přesto nebezpečný násilník boj o svobodu nevzdává. Jeho obhájce nevyloučil, že ještě zkusí dovolání k Nejvyššímu soudu.

Petr Zapletal/ lud TN.cz