Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 23. 10. 2015
nakažlivá nemoc

Uprchlík z Drahonic může mít tuberkulózu! Je v karanténě 

V uprchlickém táboře v Drahonicích mají podezření na výskyt tuberkulózy. "Potvrzujeme, že v jednom z detenčních zařízení, a to konkrétně v Drahonicích, se včera v rámci vstupní prohlídky objevilo u jednoho z mužů podezření na TBC," potvrdila ředitelka komunikačního odboru Ministerstva vnitra Lucie Nováková.

Muž, u kterého mají podezření na závažnou nemoc, byl okamžitě převezen na specializované lékařské pracoviště v Ústí nad Labem. Samozřejmě byla dodržena všechna hygienicko-epidemiologická opatření.

 

"Výsledky vyšetření budou známy nejdříve v pondělí. Ministerstvo vnitra okamžitě informovalo krajského hygienika," doplnila ředitelka odboru Nováková. V táboře v Drahonicích jsou teď zavedeny karanténní opatření na nezbytně nutnou dobu.

 

 

"V letošním roce byly v zařízeních pro zajištění cizinců zjištěny v rámci vstupních prohlídek dva případy tuberkulózy plic, které byly řešeny standardním způsobem léčení na specializovaných lékařských pracovištích. Pro úplnost dodáváme, že u všech zajištěných cizinců je prováděno vstupní lékařské vyšetření v rozsahu podle běžných lékařských standardů," informovala Nováková.

TN.cz
Reklama