Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.12. 2015 07:55
A co Česko?

Náklady na uprchlíky: Německo budou stát nejméně 500 MILIARD

Uprchlíci v Evropě - 26
Zdroj: Profimedia

Německé spolkové země plánují v příštím roce vynaložit na řešení uprchlické krize kolem 17 miliard eur (zhruba 460 miliard Kč). Informoval o tom dnes německý list Die Welt s odvoláním na údaje ministerstev financí těchto zemí.

Země Německé spolkové republiky budou uprchlíci stát neuvěřitelných 17 miliard eur. Média o tom informovala jednotlivá ministerstva financí. Tisk navíc upozorňuje, že skutečné náklady na uprchlíky by mohly být ještě výrazně vyšší.

 

Rozpočtové plány spolkových zemí jsou totiž založeny na poslední oficiální prognóze centrální vlády, podle které by letos mělo do Německa dorazit 800 tisíc migrantů. Již na konci listopadu přitom německá policie registrovala 965 tisíc příchozích.

 

 

Německo je oblíbenou destinací uprchlíků z Blízkého východu a Afriky, a to mimo jiné kvůli štědré sociální podpoře. Spolkové země si opakovaně stěžují, že jim příliv migrantů působí značné problémy, a politika otevřených dveří kancléřky Angely Merkelové vytváří napětí v jejím vlastním konzervativním táboře, píše agentura Reuters.
 

tn.cz / ČTK