Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.12. 2015 07:55
A co Česko?

Náklady na uprchlíky: Německo budou stát nejméně 500 MILIARD

Uprchlíci v Evropě - 26
Zdroj: Profimedia

Německé spolkové země plánují v příštím roce vynaložit na řešení uprchlické krize kolem 17 miliard eur (zhruba 460 miliard Kč). Informoval o tom dnes německý list Die Welt s odvoláním na údaje ministerstev financí těchto zemí.

Země Německé spolkové republiky budou uprchlíci stát neuvěřitelných 17 miliard eur. Média o tom informovala jednotlivá ministerstva financí. Tisk navíc upozorňuje, že skutečné náklady na uprchlíky by mohly být ještě výrazně vyšší.

 

Rozpočtové plány spolkových zemí jsou totiž založeny na poslední oficiální prognóze centrální vlády, podle které by letos mělo do Německa dorazit 800 tisíc migrantů. Již na konci listopadu přitom německá policie registrovala 965 tisíc příchozích.

 

 

Německo je oblíbenou destinací uprchlíků z Blízkého východu a Afriky, a to mimo jiné kvůli štědré sociální podpoře. Spolkové země si opakovaně stěžují, že jim příliv migrantů působí značné problémy, a politika otevřených dveří kancléřky Angely Merkelové vytváří napětí v jejím vlastním konzervativním táboře, píše agentura Reuters.
 

tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

29.12. | 08:21 josefvyskoc
41
zapadni civilizace je v koncich ...misto aby mela prednost rodina a deti,tak se ...
29.12. | 09:56 Karel Marek
-30
Maxfox. Omyl. Hitler chtěl vše nejlepší pro svůj Národ bezu ohledu na ostatní ...
30.12. | 22:26 Karel Marek
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Já nesrovával etnika. Já psal, že ekonomický uprchlík ze Sýrie se daleko lépe začlení, jako válečný uprchlík ze Sýrie. Nesrovnávej jablka s hruškami.
30.12. | 22:20 Karel Marek
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Landmato 21:50 Samozřejmě, že migranti přinášejí nebezpečí. Také souhlasím. Já snad psal, že ne? Ale nějak mně chybí odpověď JAK se bránit. O tom je přece celý migrační evropský problém. Na to ještě nikdo totiž nepřišel a plácat umí každý.
30.12. | 22:17 Karel Marek
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Ladmato uf uf . 21:36 ty se musíš ptát, ty to fakt nevíš? Tak zvlášť pro tebe: Protože se státy vzhledem k počtu migrantů rozhodly ekonomické migranty nepřijímat. Druhá část otázky. A já s tím snad nesouhlasím? Ale je také pravda, celé Spojené státy jsou především z ekonomických migrantů,
30.12. | 21:50 ladmato
5
Náhlasit nevhodný komentář
K. Marku, Brusel kvůli nim ruší silvestrovské rachejtle. Stále je máme obhajovat? Nebezpečí je od všech muslimů v evropě. Už je jedno jestli je to syřan nebo afghánec, prostě migranti sebou nesou hrozbu teroru. Když se tomu nebudeme bránit tak našim dětem předáme rozvaliny jako v Damašku.
30.12. | 21:36 ladmato
2
Náhlasit nevhodný komentář
Tak proč ti ekonomičtí migranti mají mnohem menší šanci získat azil? Čeští (slovenští) romové co před léty prchli do Anglie taky jsou ekonomičtí migranti a jsou tam výhradně pro soc. dávky.
30.12. | 21:18 Karel Marek
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Neobhajuji,popsal jsem realitu,také nemám z nich radost.Mimochodem víte, že ekonomičtí migranti se daleko lepší začleňují,nežli váleční? Ekonomičtí mají plán,cíl,ví proč jdou do dané země, snaží se, vzdělávají se, váleční pouze čekají na pomoc. Vietnamci jsou například výhradně ekonomičtí migranti.
30.12. | 20:39 ladmato
2
Náhlasit nevhodný komentář
K. Marku, projel jsem debatu s Lucií. Vaše názory obhajují muslimské ekonomické migranty. Jestli máte tolik kladných zkušeností proč se i v evropě chovají jako kdyby jim vše patřilo? Projděte si www.kdiskusi.cz Je to be propagandy jak to skutečně je. V německu jsou veřejné názory lidu zakázané.
30.12. | 20:26 Adolf Eichmann
3
Náhlasit nevhodný komentář
Karlíku: ty jsi ale debilní píčus co? snad to o sobě víš .......
30.12. | 19:48 Karel Marek
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Kdo z diskutujících ví, že třeba největší islámská země na světě je mírumilovná Indonésie. Myslím, že skoro nikdo. Koránem se řídí asi tolik muslimů jako křesťanů Starým zákonem. Islám není problém, problém je extrémizmus, terorizmus. Byl v křesťanství, je v Islámu,..
30.12. | 19:44 Karel Marek
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Lucie, muslimů je přes miliardu, Islám je ve velice rozvinutých a mírumilovných státech i státech ovládaných teroristy. Rozdíl mezi Sýrií a Afghánistánem je větší jako mezi Českem a Albánií. Ale to lidé bohužel neví. Srovnání s Romy nesedí. Problém je arabský a africký svět, ne Islám.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme