Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.6. 2017 22:29
grilovací sezóna

Nakoupit na grilování v Německu se vyplatí jen něco. SROVNÁNÍ

Zdroj: TV Nova

Grilovací sezóna je v plném proudu, a tak jsme se vydali zjistit, jestli se vyplatí nakupovat potraviny i věci potřebné ke grilování u nás, nebo za hranicemi. Srovnávací nákup jsme pořídili v českém a německém supermarketu stejného obchodního řetězce. V Bavorsku a Chebu. Zaměřili jsme se na grilovací brikety, maso, klobásy, sýry a zeleninu.

Hned při nákupu dřevěného uhlí dostal český obchod od německého cenový políček. Zatímco v Marktredwitz tříkilogramový pytel vyšel v přepočtu na 57 korun, v Chebu vyšel o 23 korun dráž.

 

Pro větší objektivitu kontrolního nákupu jsme vybrali stejný obchodní řetězec. Česká zákaznice, jezdí za nákupy do Německa, tipovala, kde a jaké suroviny nakoupíme levněji. Maso je podle ní levnější v Německu.

 

Tip jí vyšel. V Marktredwitz jsme ve srovnání s Chebem ušetřili na grilovacích klobásách i na steaku z krkovičky. Na kilogramu klobásek to dělalo 15 korun, na krkovičce dokonce 58 korun.

  

V Německu nás zelenina vyšla dráž. Za kilogram cuket jsme v Marktredwitz zaplatili o 6 korun víc než v Chebu. Za žampiony dokonce o 10. Rozdíl v cenách sýrů není zanedbatelný. Na kilogramu plísňového sýru jsme v Marktredwitz ušetřili 30 korun.

 

 

A ke grilování patří pivo. Za litr značkového zaplatil náš reportér v Německu o 7 korun víc.

 

Pokud tedy rádi grilujete výhradně masné výrobky, v Německu se je nakupovat vyplatí. Stejně tak sýry. Zeleninu a pivo ale pořizujte doma.
 

klma TN.cz