Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 3. 2017
civilní oběti

Nálet na mešitu u Aleppa si vyžádal nejméně 42 životů

Nálet na mešitu u Aleppa si vyžádal nejméně 42 životů
Zdroj: Profimedia

Nejméně 42 lidí zemřelo při čtvrtečním bombardování mešity v obci kontrolované syrskými povstalci, která leží u syrského Aleppa. Desítky osob utrpěly zranění, informovala exilová organizace syrských ochránců lidských práv SOHR. Turecká státní agentura Anadolu tvrdí, že mrtvých je 58 a další jsou pod troskami. SOHR neuvedla, kdo má bombardování na svědomí. Agentura Anadolu s odvoláním na místní civilní obranu napsala, že za útokem je patrně Rusko.

Nálet na vesnici u města Atárib asi třicet kilometrů jihozápadně od Aleppa se uskutečnil v době, kdy v místní mešitě bylo mnoho lidí na večerní modlitbě. Podle místních zdrojů se tam nacházelo asi 300 osob. Většina obětí i zraněných jsou civilisté.

 

"Válečný letoun, podle našeho mínění ruský, bombardoval mešitu během modlitby," citovala Anadolu zdroj z civilní obrany. Dodal, že v té době bylo v mešitě 200 až 300 lidí.

 

Oblast jihozápadně od Halabu, který v prosinci dobyla vládní vojska s pomocí Ruska, je ovládána syrskými povstalci. V regionu proto operují letouny syrského režimu a ruské stroje, ale také letouny mezinárodní koalice v čele s USA, která bojuje proti džihádistickým skupinám.

 

 

V Sýrii platí od konce prosince příměří, které bylo dojednáno za zprostředkování Ruska, Turecka a Teheránu. Nevztahuje se ale na teroristické organizace, jako jsou Islámský stát (IS) či koalice Tahrír aš-Šám, jež sdružuje skupiny s vazbami na teroristickou síť Al-Káida.

tn.cz / ČTK

Diskuze

18.3. | 11:34 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Na Euronews vypovidal primy svedek a jednoznacne rekl ze nalet provadela Americka letadla..
17.3. | 21:47 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
SOHR je opozicí, je financovaná Katarem a od roku 2013 i od EU. Takže si takové informátory strčte za klobouk. Za SOHR stojí jediný muž, člen opozice, žije v britském Coventry a po změně jména se jmenuje Ramí Abdar Rahmán
17.3. | 14:52 Miroslav Hanko
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ke konci století má bít islám nejrozšířenějším náboženstvím.Jsem proti jakemukoli naboženství protože to plodí jenom zlo a fanatismus tak že nějaká srovnaná mešita nadívaná mě ani trochu nebere.
17.3. | 13:34 overal
1
Náhlasit nevhodný komentář
Nikdo neví, čí to letadlo bylo, létají tam letadla 5 stran, ti co byli na místě nevědí nic, ale naši rusofóbové vědí, že šlo o ruské letadlo! Nezdá se Vám, že jste s tou fantickou protiruskou kampaní už opravdu hodně přehnali! Chcete zavděčit svým chlebodárcům, ale snad by všechno mělo mít své meze!
Obchodní sdělení

Bohemia Apple