Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.4. 2018 20:53
policie hledá svědky

Mrtvé miminko v popelnici: Někdo ho zabil, potvrdila pitva!

Zdroj: TV Nova

Bezdomovec našel ve čtvrtek večer tělo novorozence v kontejneru na odpad na sídlišti v Teplicích. Případ vyšetřují krajští kriminalisté, kteří na místě ještě zajišťují stopy a prohledávají okolí.

Přibližně tři desítky policistů prohledávaly okolí místa, kde bezdomovec našel tělo novorozence. Není jisté, jestli šlo o chlapce nebo dívku. Výsledky pitvy prokázaly, že se na smrti novorozence podílel někdo další.

 

"Dnešního dne se kriminalisté na místo nálezu vrátili a prohledávali přilehlé okolí, snažili se najít možné svědky nebo zjistit informaci mající souvislost s prošetřovano událostí," říká mluvčí ústecké policie Veronika Hyšplerová.

 

 

Podle obyvatel domů, které jsou nejblíž kontejnerům, bezdomovec křičel, že v jednom z nich našel mrtvé miminko. Neměl ale mobilní telefon, proto policii volali právě oni. "Já jsem vykoukla z okna a tam pán volal za náma do poschodí, že našel nějaký miminko. Bylo to strašný, že jo, Nemůžu ani mluvit vo tom. Sousedi zavolali policii," říká jedna z místních obyvatelek.

 

Zhruba 200 metrů od místa nálezu je přitom v areálu teplické nemocnice babybox. Policie žádá veřejnost o pomoc. Pokud si někdo z okolí všiml těhotné ženy, která nedávno porodila, ale nemá u sebe dítě, ať se ozve na linku 158.

hru / Martin Kočárek TN.cz
Reklama