Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 11. 2017
Alkohol za volantem

Řidič poslal dodávku na ostrůvek tramvaje. Byl namol opilý

Zdroj: TN.cz

Řidič modrého mercedesu najel v noci na úterý na Karlově náměstí v Praze na tramvajový ostrůvek. Dechová zkouška u něj odhalila požití většího množství alkoholu před jízdou.

Nehoda se stala krátce po půlnoci na Karlově náměstí na tramvajové zastávce Moráň. Řidič dodávky jel přes náměstí směrem na Albertov. Zatím z neznámých příčin však najel na ostrůvek tramvajové zastávky, kde čelně narazil do zábradlí, které vůz zastavilo.

 

Naštěstí se v tu chvíli na zastávce nenacházeli žádní lidé a havárie se obešla bez zranění. Odnesla to jen přední maska dodávky a pár dílů zábradlí, které náraz vytrhl ze země a zohýbal. Za své vzalo i několik skleněných výplní, jejichž střepy se rozsypaly kolem nabouraného auta.

 

Pravděpodobnou příčinu havárie policistům odhalila dechová zkouška, která ukázala, že řidič si před jízdou patrně řádně přihnul. Kromě malátného projevu a pohybů samotného šoféra ukázal měřicí přístroj poměrně vysokou hodnotu a to nebezpečných 2,9%.

 

 

Řidiče tak patrně čeká náhrada způsobené škody a obvinění z ohrožení pod vlivem návykové látky, z čehož plyne zákaz řízení motorových vozidel a tučná pokuta.

TN.cz