Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.4. 2017 15:49
Bosporský průliv

Námořní nehoda u Bosporu: Ruská průzkumná loď šla ke dnu

Ruská průzkumná loď Liman v Černém moři
Zdroj: ČTK

Průzkumná loď patřící ruskému námořnictvu se ve čtvrtek poblíž Bosporu srazila s další lodí. Istanbulská pobřežní stráž zveřejnila, že celá posádka byla zachráněna, to je ale v rozporu s prohlášením ruského ministerstva obrany, podle kterého se několik námořníků pohřešuje, uvádí portál RT.

Celý incident se stal kolem poledne. Loď "Liman" se v Černém moři přibližně 40 kilometrů od Bosporského průlivu srazila s dalším plavidlem.

 

Trup lodi byl proražen pod úrovní hladiny, posádka bojovala o udržení plavidla nad vodou, uvádí portál RT s odkazem na prohlášení ruského ministerstva obrany.

 

Podle ruské agentury Ria Novosti se při námořní nehodě nikdo nezranil, pobřežní stráži, která do oblasti vyslala letoun a několik plavidel, se podařilo zachránit celou posádku. Na loď se vejde 85 lidí, podle portálu RT ale není jasné, kolik jich bylo při nehodě na palubě.

 

 

Druhá loď byla identifikována jako "Youzarsif H." plující pod vlajkou Toga. Loď podle portálu RT sloužila k převážení hospodářských zvířat.

 

Průzkumná loď byla postavena v Polsku a do provozu byla uvedena v roce 1970. Jedná se o slabě vyzbrojenou loď, která má na palubě radar, sonar a další přístroje potřebné k detekci plavidel a ponorek.
 

klma TN.cz