Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.2. 2018 13:36
krajský soud

Naoko měli zaměstnávat postižené a vydělat miliony, hrozí jim 10 let

Zdroj: TV Nova

Krajský soud v Brně v úterý projednával případ údajných podvodníků. Ti měli podle obžaloby vylákat více než tři sta milionů korun tím, že naoko zaměstnávali zdravotně postižené. Od státu dostávali milionové příspěvky, ale postiženým podle policie dávali jen pár tisícovek. Na případ před devíti lety upozornila televize Nova.

Poprvé po letech se na veřejnosti ukázali dva hlavní obžalovaní Aleš Mokrý a Igor Ševčík. Oba podle státní zástupkyně dokázali vylákat od státu neuvěřitelnou částku na podporu zdravotně postižených. Více než čtvrt miliardy korun. Oba před soudem vinu popírají.

 

Komentovat cokoliv víceméně odmítli stejně jako obvinění. Princip jejich podnikání byl velice jednoduchý, ale generoval obrovské zisky.

 

Podle obžaloby naoko zaměstnávali stovky zdravotně postižených, kteří vykonávali zdánlivě bezvýznamnou činnost. Například opisovali telefonní seznamy do počítače a pobírali za to pár tisícovek. Ve skutečnosti ale na každého postiženého pobírali tučný státní příspěvek.

 

 

Zaměstnanci museli navíc chodit na placené kurzy angličtiny, kde firmě část vydělaných peněz vraceli. Televize Nova na podivnosti upozornila už před devíti lety a dnes je případ konečně u soudu. Obžalovaným hrozí až desetileté vězení.
 

tn.cz / TV Nova
Reklama