Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.5. 2017 21:23
Útok ve Zlíně

Napadená žena promluvila: Tohle řekla o nečekaném útoku slona

Zdroj: TV Nova

Neštěstím skončilo krmení cirkusového slona ve Zlíně. Zvíře tam nabralo chobotem starší ženu a podle svědků ji vyzdvihlo až do výšky dvou metrů. Žena pak spadla do výběhu a utrpěla vážná poranění. Případ vyšetřuje policie.

Osmašedesátiletá Marie na setkání se slony zřejmě nezapomene. Z nepříjemného zážitku se stále vzpamatovává v nemocnici. Událost se odehrála jen krátce po příjezdu cirkusu do města, kdy v ještě nebylo postavené oplocení. Sloni ale byli za elektrickým ohradníkem.

 

Do bezprostřední blízkosti zvířat se tak žena dostala bez problémů. Podle svědků je začala krmit, což se jí vymstilo.

 

"Jsem tam stála, jsem měla v ruce kabelku a on mě normálně tu kabelku chytil a já jsem vyletěla navrch," řekla TV Nova zraněná žena.

 

 

Poté, co slon vytáhl ženu do dvoumetrové výšky, popruh tašky nevydržel a žena spadla přímo do sloního výběhu. Má tříštivou zlomeninu nohy.

 

"Je po náročné operaci a vzhledem k jejímu věku to bude dlouhodobá rekonvalescence," informovala mluvčí Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně Dana Lipovská.

 

Slonice jsou v cirkusu pět let. Podle ředitele jsou mírumilovné a podobný incident prý ještě nezažili. "Cítil nějaké žrádlo, chtěl si ho sám vzít. Není to člověk, aby pochopil, že to není jeho," řekl TV Nova mluvčí cirkusu Hynek Navrátil.

 

 

Těžkou práci teď ale bude mít policie. Výpovědi obou stran se totiž rozcházejí. I když ji viděli údajní svědci, zraněná žena popírá, že by slony krmila.

 

"Nekrmila jsem je. Tam bylo víc lidí, stáli tam u toho, nikdo nám nic neřekl," tvrdí žena. S tím nesouhlasí ředitel cirkusu. "Paní jsme upozorňovali, ať couvne, ať je nekrmí," řekl Navrátil.

 

"Případ prošetřují kriminalisté jako podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti ze strany provozovatele," uvedla mluvčí zlínských policistů Lucie Javoříková. Policisté zjišťují také to, jestli se žena nepohybovala na místech, kde neměla co dělat.

vbo, Martina Julinová TN.cz