Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 7. 2017
je to varování

Napijete se alkoholu a zčervenají vám tváře? Hrozí vážné nebezpečí!

Alkohol
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

To, že člověku při pití většího množství alkoholu červenají tváře, vás určitě nepřekvapí. Když se ale objeví zrádný rudý flek v obličeji prakticky hned, jak se napijete, zpozorněte. Je to varování těla značící velké nebezpečí.

Když si vybavíte tvář opilého člověka, zřejmě vás jako první napadne rozostřený či nepřítomný pohled, nebo rozesmátý obličej. Pití alkoholu provází ale i další velmi typický znak - červené tváře.

 

Obličej začíná rudnout ve chvíli, kdy tělo nezvládá odbourávat alkohol. Pokud se objeví fleky hned, jak se napijete, značí to ale obrovský problém.

 

 

Jak informuje britský Mirror, jde o znamení, že vaše tělo nedokáže alkohol zpracovat a také o jeden z příznaků alergie. Tvář, krk i hrudník jasně červenají a místa jsou na dotyk teplá. Problémem je, že tělo alkohol sice dokáže rozložit na acetyldehyd, ale tělu chybí enzym ALDH2, který zpracovává toxický acetyldehyd na neškodné látky, které vyplaví z těla.

 

Tato reakce kromě jiného způsobuje vyrážku, červené fleky nebo pocit závratí a točení hlavy. Špatnou zprávou je, že jde o genetické a neléčitelné onemocnění. Nejvíc postihuje lidi z východní Asie, předpokládá se, že asi třetinu.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

POZOR: Máte alergii na pyl? Pak se musíte vyhnout tomuto alkoholu, který milují lidé po celém světě!

NOVÝ ŠOKUJÍCÍ VÝZKUM: I jedna sklenička bílého vína může být hřebíčkem do rakve! Pijte červené

lud TN.cz