Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 18. 6. 2017
Roztomilá princátka

Narozeniny slavila královna, za hvězdy ale byli Charlotte a George

George a Charlotte na oslavě narozenin královny - 1
Zdroj: Profimedia
Na balkóně Buckinghamského paláce se sešla téměř celá královská rodina

Byla to slavnost na počest královny, pozornost na sebe ale strhla její pravnoučata. Princezna Charlotte a princ George se ke královské rodině připojili, aby pozdravili poddané. A davy jásaly, princátka totiž nemohla být roztomilejší!

Před časem pobavil statisíce lidí norský princ, který se na ceremonii nudil, a tak se rozhodl "rozproudit" rodinu různými posunky. A povedlo se - všimli si ho nejen poddaní na náměstí, ale také zbytek světa. Znuděné princátko se okamžitě stalo hitem sociálních sítí.

 

Teď něco podobného spáchaly další královské děti. Tahle rodina je ale o něco víc sledovaná, a tak se z toho také stala větší senzace. Princ George a princezna Charlotte spolu se svými rodiči a dalšími členy královské rodiny mávali davům před Buckinghamským palácem. Píše o tom portál Daily Mail.

 

V sobotu se konala slavnost na počest královny. Akce Trooping the Colour, součástí níž jsou i vojenské přehlídky, je vlastně oslavou královniných narozenin. Alžběta II. se sice narodila v dubnu, ceremoniál se ale tradičně koná o dva měsíce později - v červnu bývá přece jen hezčí počasí.

 

 

15

GALERIE: George a Charlottě na oslavě narozenin královny

Zdroj: Profimedia

George a Charlotte na oslavě narozenin královny - 1

Hodnocení:

 

Panovníci na balkóně nejdříve sledovali přelet stíhaček Královského letectva, poté se zdrželi, aby pozdravili poddané. Zatímco George si stoupal na špičky, aby lépe viděl, Charlotte měla k zábradlí přistrčenou stoličku, na které stála. Na sobě měla růžové šaty, které ladily s róbou maminky Kate.

 

 

 

Ve chvíli, kdy si Charlotte položila hlavu na rameno svého staršího bratra, lidé se rozplývali nad jejich roztomilostí. A když malá princezna kopírovala Georgeovy pohyby - stejně si zakrývala oči a stejně se culila, nemohli je poddaní obdivovat víc.

 

Britská média jejich rozvernost uvítala. O chování královských dětí píšou jako o skvělém rozptýlení a pozvednutí nálady v těžké době. Velkou Británii totiž v poslední době stíhá tragédie za tragédií - po teroristických útocích v Manchesteru a Londýně zachvátil požár výškovou budovu, v níž zemřely desítky lidí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Unikátní fotografie po 100 letech! Tři generace královské rodiny!
Být tak princeznou... Mají skutečně pohádkový život?

epa TN.cz