Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.1. 2016 11:11
Skromný gentleman

Našli jsme "anděla", který pomohl babičce na nádraží! Tohle vzkazuje

Našli jsme ho! Muž, který tak nezištně pomohl stařence, když jí ujel poslední vlak domů, a svým činem dojal tisíce lidí, má opravdu dobré srdce. Napsal skromný vzkaz, že zájem ho sice těší, ale není to nic neobvyklého a podobně by se měl zachovat každý. Jen žádá o laskavost.

V polovině týdne dojal české sociální sítě příběh sedmdesátileté paní, která nestihla poslední vlak z Prahy do Kladna a neměla kde přenocovat. Pak se ale objevil "anděl" a nabídl babičce nocleh u sebe doma. Svým činem dojal tisíce lidí a zahřál u srdce.

 

Čtenáři i naše redakce se snažili muže s dobrým srdcem vypátrat, až nám nakonec napsal sám. "Reaguji na váš článek a výzvu. Je velmi milé, že se mě snažíte najít, ale opravdu jsem to nedělal pro to, abych se objevil v nějakých novinách, televizi či článcích," píše skromně ve své zprávě.

 

Celá situace mu připadá obyčejná a myslí si, že by se tak měl zachovat každý. Jenže podobných případů najdeme v dnešní době opravdu málo. "Z mého pohledu v tu chvíli nebyla jiná adekvátní možnost. Pokud to někomu přijde jako něco výjimečného, tak by se nad sebou měl zamyslet," myslí si.

 

Mladíkovi ale očividně nejsou pomoc a dobré skutky cizí. Ve volném čase totiž prý pomáhá jako dobrovolník v Nízkoprahovém klubu v Milovicích, jak nám napsal jeden čtenář.

 

 

Dobrý muž ale žádá, aby byla zachována jeho anonymita. "Je opravdu hezké, že se o tom píše a ani ve snu by mě nenapadlo, co to způsobí. Chtěl bych vás požádat o laskavost, nestojím o žádnou "pseudoslávu" a byl bych opravdu rád, aby to tak i zůstalo," napsal gentleman.

 

Vše podstatné navíc podle něj už bylo napsáno a jeho jméno by prý příběhu nijak nepomohlo. "Podstata celé věci je přeci v té situaci a nepotřebuje mít tvář ani jméno," stojí ve zprávě. Respektujeme jeho přání a nadále jeho jméno nezveřejňuje.
 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DOJEMNÝ PŘÍBĚH: Matka napsala dopis tyranům svého syna. Její slova vám vženou slzy do očí!

DOJEMNÝ PŘÍBĚH: Lidé obcházeli opuštěné šťěnátko v krabici! Neuvěříte tomu, proč to udělali!

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

22.1. | 11:31 cezar8
88
Plný souhlas s dotyčným a velký respekt.......
22.1. | 18:28 Thomas Green
-31
(nebo se třeba chtěla zviditelnit ta babka) Nebo si ještě dobře zašpásovali ;)
24.1. | 05:23 Pavel Klíma
1
Náhlasit nevhodný komentář
Klobouk dolů.
23.1. | 07:35 Milan Tauer
-10
Náhlasit nevhodný komentář
Dojemné - nebo hloupě smyšlené? 1) poslední a první spoj do Kladna je v rozestupu cca 3hod (stačí se podívat na internet) 2) taxi do Kladna cca 1000,- korun - anděli, to uneseš... 3) rodina s andělem mluví a nepřijede? 4) vlakvedoucí by jistě paní usadila někde v teple, aby mohla počkat...
22.1. | 22:26 Jarmila Hlavatá
-6
Náhlasit nevhodný komentář
ze mi vlastni syn rekl at zhebnu
22.1. | 22:25 Jarmila Hlavatá
-1
Náhlasit nevhodný komentář
ze vas to bavi honit cloveka za dobry skutek,opravdu v dnesni dobe pomahat starym lidem je tak obdivuhodne?to si myslite vy,mlady,ktery jen koukate z rodicu zdimat a soucit se starym clovekem je vam cizi a proto se divite,ze se nekdo takovy najde,ano,jsem take uz stara,a bohuzel jsem se dockala toho
22.1. | 18:28 Thomas Green
-31
Náhlasit nevhodný komentář
(nebo se třeba chtěla zviditelnit ta babka) Nebo si ještě dobře zašpásovali ;)
22.1. | 18:28 Thomas Green
-23
Náhlasit nevhodný komentář
Všichni ostatní už by jste se tam podepisovali, možná jste i tak dělali. Žádný respekt, možná trocha uznání. Ale pomoci někomu, bez vlastního užitku. A ještě v České republice. Jestli tento příběh není zase jen výplodem fantazie,nějakého chytráka z TN.CZ. A vy mu tady skáčete na špek ;)
22.1. | 14:46 nichts obernichts
25
Náhlasit nevhodný komentář
22.1. | 14:28 Vilém Novák - uz vcera jsem psal o doufani v Happy End. Zrejme jste prehledl, ze pred pruvodci nahlasil dceri svoji identitu (ma take obcanku ze) ? Tomu by verilo uz dost lidi. Po te jsem si ho vygoogloval a bylo. Mj. fotbalista s dobrovolnickou praci pro dobre ucely ...
22.1. | 14:36 nichts obernichts
50
Náhlasit nevhodný komentář
Kdo je schopen utikat k vlaku informovat pruvodciho, vratit se a prinest pani v naruci ! - ten o "slavu" opravdu nestoji. Uz to ze je dobrovolnikem v NkM mluvi za sve ... Slavu nechce, ale RESPEKT nas vsech opravdu má! I pani pruvodci se zachovala skvele! Ano, kez by nas takovych bylo vic ...
22.1. | 14:28 Vilém Novák
9
Náhlasit nevhodný komentář
Může být ta paní ráda, že to přežia. Myslel někdo na to, že to moho dopadnout i jinak???
22.1. | 14:17 pichav
-25
Náhlasit nevhodný komentář
A KLIDNE TO MUZE BYT OPRAVDU ON TEN VYHERCE 2,5 MILIJARDY !!!! KDYZ DELA CHARITU !!!!