Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 3. 2017
Teror na Filipínách

Objevili tělo a hlavu německého turisty. Popravili ho islamisté

Unesený Jürgen Kantner
Zdroj: Profimedia
Zavražděný Jürgen Kantner

Vojáci objevili na Filipínách mrtvolu Němce, kterého zavraždila místní teroristická organizace. Džihádisté, kteří spolupracují i s Islámským státem, zveřejnili tento týden video z mužovy popravy. Armáda teď našla jeho tělo a hlavu.

Sedmdesátiletého Němce unesla radikální islamistická organizace Abu Sayyaf v listopadu, když se s partnerkou plavil kolem jednoho z ostrovů na jihozápadě Filipín. Devětapadesátiletá žena přišla o život už při únosu, informovala agentura AP.

 

Za muže požadovali teroristé výkupné v přepočtu 570 tisíc eur (asi 15,4 milionu korun). Ultimátum ale vypršelo a islamisté peníze nedostali. Místo toho zaútočila filipínská armáda na základny radikálů, Jürgena Kantnera ale neobjevila.

 

Na začátku týdne zveřejnila skupina Abu Sayyaf video, které ukazuje popravu německého rukojmí. Sedmdesátiletému muži, který podle německých médií prosil o pomoc a život, sťali džihádisté hlavu. Tělo o víkendu objevily vojenské jednotky u města Indanan na odlehlém ostrově Sulu.

 

 

Filipínský prezident Rodrigo Duterte se už dříve Německu i Kantnerově rodině omluvil za to, že ho bezpečnostní složky nedokázaly ze zajetí zachránit. Německý ministr zahraničí uvedl, že je "silně otřesen tak nelidským a krutým činem".

 

V devadesátých letech založená skupina Abu Sayyafa podle svých prohlášení bojuje za autonomii v rámci převážně katolických Filipín. Organizace, která se v roce 2014 přihlásila k tzv. Islámskému státu, má na svědomí řadu teroristických činů a únosů. Operace financuje z výkupného za rukojmí.

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

5.3. | 09:19 Petr Kelenda
13
Kvůli těmto případům nevolte Sobotku. Je to příznivec islámu a ten tady ...
6.3. | 01:28 yjy
0
Už dlouho se nic podobného nestalo.. Aspoň se o ničem takovém nepsalo.. ...
6.3. | 01:28 yjy
0
Náhlasit nevhodný komentář
Už dlouho se nic podobného nestalo.. Aspoň se o ničem takovém nepsalo.. Muslimisti se museli západní civilizaci připomenout.. JE ŽÍŠ ČÁRLÍ©Já do češtiny©Já "Nejsme jako oni!"
5.3. | 15:34 bard-lidu
5
Náhlasit nevhodný komentář
15,4 milionu Kč výkupného za Němce. Kdyby Makrela vypráskala z Německa blbejch 500 imigrantů, tak by měla prachy na výkupné a ještě by jí zbylo.
5.3. | 14:25 bard-lidu
8
Náhlasit nevhodný komentář
Syn se ptá otce: "Tati, proč nejíme opice?" "Protože jsou to naši předkové." "Aha, tak teď už chápu, proč muslimové nejí vepřové ..."
5.3. | 13:24 karl-z-bahnhofu
6
Náhlasit nevhodný komentář
Dojče fírerka Anděla Makrela by měla napsat pozůstalé rodině dopis, že islám a terorismus spolu nijak nesouvisejí. Muslimové jsou přece hodní a pracovití lidé a ona je má moc ráda.
5.3. | 12:23 maxfox
5
Náhlasit nevhodný komentář
No vida jak nám ti mírumilovní oplácí naší pohostinnost.
5.3. | 09:21 vechtr-z-protivina
12
Náhlasit nevhodný komentář
A co na to Hexen Oma Merkel? Už je jí jasné, že 4 miliony toho ksindlu, co si tam natahala po dobrém ze země nedostane? Začal bych radikálním zákazem islámu, pak odsun po dobrém a kdyby se vzpouzeli tak to řešit radikálně. Jinak to nepůjde.
5.3. | 09:19 Petr Kelenda
13
Náhlasit nevhodný komentář
Kvůli těmto případům nevolte Sobotku. Je to příznivec islámu a ten tady nechceme!
5.3. | 09:16 vechtr-z-protivina
9
Náhlasit nevhodný komentář
JO, tak on se filipínský prezident omluvil... Až do posledního muže vymlátí ve své zemi muslimance, bez rozdílu, a nevpustí tam jiné, pak to možná bude gesto omluvy. Ale takto, být pozůstalý bych šmejda akorát kopul do toho jeho roztlemenýho rypáku. A všechny humanisty a sluníčka taky!!
5.3. | 09:09 blacknord blacknord
10
Náhlasit nevhodný komentář
Ale.ten islámský teror nemá nic společně s islámem,že ne?jen se tak ujišťuji,bo tetka Merklova to říkala :-)
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme