Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.6. 2018 13:31
týdenní předpověď

Návrat léta se nekoná. Čeká nás sychravý týden a vydatný déšť

Zdroj: TV Nova

Ani v tomto týdnu se návratu tropického léta nedočkáme. Teploty půjdou nahoru jen velmi pomalu a čeká nás taky déšť. O víkendu by se mohlo oteplit až na 25 stupňů.

Čeká nás další sychravý a deštivý týden. Teplota vzduchu půjde nahoru jen velmi pomalu, v pondělí bychom měli měřit maximálně 22 stupňů. "Počasí u nás bude ovlivňovat tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry se středem nad Pobaltím a Polskem a postupně nad jihovýchodní Evropou," uvádějí meteorologové. Právě ta bude mít na svědomí podprůměrné teploty, nejvíc pršet by mělo ve čtvrtek.

 

Oteplovat by se mělo začít až ve druhé polovině týdne. Ve čtvrtek a v pátek budou teploty stoupat k 24 stupňům, v příštím týdnu už by znovu mohly atakovat tropickou třicítku.
 

Pondělí

Dnes bude převážně oblačno, místy přeháňky. Večer ubývání
srážek a oblačnosti. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší
denní teploty 18 až 22 °C, v 1000 m na horách kolem 11 °C. Slabý, během dne přechodně mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s.

 

 

Úterý

V úterý by mělo být polojasno až oblačno, ojediněle, během dne zejména ve východní polovině území místy přeháňky. V noci a ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C. Slabý, během dne mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s.

 

Středa

V polovině týdne bude polojasno, během dne převážně oblačno a na většině území občas déšť nebo přeháňky. V noci a ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C. Slabý severozápadní 1 až 4 m/s, postupně mírný severní až severovýchodní vítr 3 až 7 m/s.

 

Čtvrtek

Ve čtvrtek bude podle meteorologů oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky. Ojediněle srážky vydatnější. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C, při trvalejších srážkách kolem 18 °C. Mírný severovýchodní vítr 3 až 7 m/s.

 

 

Pátek

V závěru pracovního týdne bude zpočátku oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky. Postupně od západu ubývání srážek. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C. Mírný severní vítr 2 až 6 m/s.

 

Výhled na víkend

V sobotu a v neděli bude zpočátku zataženo až oblačno, místy déšť nebo přeháňky, zejména na východě. Postupně od západu polojasno až skoro jasno. Nejnižší noční teploty 15 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 25 °C, v příštím týdnu postupně 24 až 29 °C.

 

Předpověď počasí:

 

ČTĚTE TAKÉ:

Velká změna POČASÍ? Zdraví trpí! Nejvíce srdce a plíce
LEDVINY, PLODNOST I POTÍŽE PŘI SEXU: Co riskujete, když podceníte počasí a málo se obléknete?

mom TN.cz
Reklama