Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.9. 2017 20:19
Zapeklitá kauza

Nečesaný je u soudu za pokus o vraždu počtvrté. Soudce je nový

Zdroj: TV Nova

Přednesem obžaloby dnes u Krajského soudu v Hradci Králové začalo nové hlavní líčení v případu Lukáše Nečesaného, který byl za pokus o vraždu kadeřnice pravomocně odsouzen k 13 letům vězení.

Původní pravomocný trest zrušil Nejvyšší soud (NS), který také rozhodl o tom, že kauzu dostane na stůl nový soudce. Hlavní líčení je u hradeckého soudu naplánováno také na 7., 20. a 21. září. Případ je u zdejšího soudu už počtvrté.


Po přečtení obžaloby předseda senátu Miroslav Mjartan začal číst podstatný obsah protokolu o hlavním líčením, s čímž souhlasili státní zástupkyně Lenka Faltusová i Lukáš Nečesaný. "Budu to číst, následně se k tomu budete moci vyjádřit," řekl Mjartan.

 

Jeden z Nečesaného obhájců Oldřich Chudoba dnes během přestávky novinářům řekl, že se čtením protokolu o průběhu hlavního líčení souhlasí, protože dokazování ve věci trvá už mnoho let a důkazy jsou obsahem spisu.


"Myslím si, že pokud bychom to chtěli dělat jinak, tak by to byla víceméně obstrukce vůči soudu a to si myslím, že obhajoba nemá zapotřebí," řekl Chudoba. Nechtěl se vyjadřovat k tomu, jak by se soud mohl rozhodnout. "Jsme na samém počátku hlavního líčení a bude věcí soudu, jak bude posuzovat jednotlivé důkazy," řekl Chudoba. K zahájení nového hlavního líčení se dnes nechtěl vyjadřovat ani Lukáš Nečesaný.


Útok v hořickém kadeřnictví se stal v únoru 2013. Pachatel kadeřnici opakovaně udeřil do hlavy polenem a ukradl jí několik tisíc korun. Vážně poraněné ženě zachránili život lékaři. Nečesaný podíl na útoku opakovaně odmítl. Pouze přiznal, že v kadeřnictví byl - prý se chtěl nechat ostříhat, kadeřnice ale už zavírala, a proto odešel.Původní senát hradeckého soudu s předsedou Jiřím Vackem poslal Nečesaného v lednu 2014 na 16 let do vězení, Vrchní soud v Praze rozhodnutí zrušil. Vacek napodruhé znovu uložil šestnáctiletý trest, vrchní soud pak verdikt o tři roky zmírnil. Nejvyšší soud v květnu 2015 rozsudky zrušil a propustil Nečesaného z vězení.


Krajský soud Nečesaného loni v dubnu znovu uznal vinným a uložil mu 13 let vězení, odvolací soud pak rozsudek potvrdil. Následovalo úspěšné dovolání, loni v prosinci Nejvyšší soud trest Nečesanému opět přerušil a následně bylo oznámeno, že předchozí rozsudek zrušil. Podle NS hradecký soud selektivně hodnotil důkazy, přehlížel vážné pochybnosti a nerespektoval dřívější pokyny.


Případ už se táhne několik let:


pez TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

6.9. | 13:59 Benito Juarez
18
To by bylo, aby peníze a kontakty nezvítězily nad orgány spravedlnosti.
7.9. | 13:03 markyresin
-1
To uz je normalni divadylko.Ale doufam ze na nej dojde
7.9. | 13:03 markyresin
-1
Náhlasit nevhodný komentář
To uz je normalni divadylko.Ale doufam ze na nej dojde
6.9. | 16:45 Roman Skala
10
Náhlasit nevhodný komentář
Dal bych jim na Pankrác rodinné vstupné.
6.9. | 13:59 Benito Juarez
18
Náhlasit nevhodný komentář
To by bylo, aby peníze a kontakty nezvítězily nad orgány spravedlnosti.
6.9. | 12:27 Marcel Dergel
4
Náhlasit nevhodný komentář
tak uz by to mel vzdat to divadylko.tolik let zije mama,fotr,manzelka a ted i male dite ve stresu a zoufalstvi.vzdyt nekoho muze klepnout pepka z toho v jeho okoli a dostane dozivoti za kadernici a rodinnou smrt.dej si lajnu a jdi na policii at se vsem ulevi.oni ti budou chodit na navstevy.
6.9. | 12:21 brta
12
Náhlasit nevhodný komentář
no hura že by konečně došlo na toho arogantniho,odpornyho zmerda,že by konečně pravda vyšla najevo,že by konečně soudil neuplatny soudce?doufejme že shnije v base fracek rozmazlenej ,a ta jeho kurviiička co dava každymu by taky zasloužila pořadnou lekci o fotroj ani nemluvě.....
6.9. | 11:54 pravda1
13
Náhlasit nevhodný komentář
Udělal to!!!!!!!!!
6.9. | 11:52 vo253
14
Náhlasit nevhodný komentář
Je potřeba toho nafoukanýho nesympatického blba zavřít i s tím jeho povedeným fotrem.
6.9. | 11:52 Ilona Votýpková
8
Náhlasit nevhodný komentář
Ani není co my bysme tam uz davno byly
Obchodní sdělení

Bohemia Apple