Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 20. 5. 2015
pustili ho

Nečesaný na svobodě: Slzy, dojetí a první pusa se snoubenkou!

Zdroj: TV Nova

V případu třiadvacetiletého Lukáše Nečesaného, který za pokus o vraždu kadeřnice v Hořicích dostal 13 let vězení, nastal zvrat. Mladík dnes opustil věznici. První minuty na svobodě strávil se snoubenkou a vítáním s rodinou.

Nejvyšší soud trest pro Nečesaného - po stížnosti bývalé ministryně spravedlnosti Válkové - zrušil. O vině mladíka, který odpoledne opustil věznici, panují totiž pochybnosti. Případ znovu projedná hradecký soud. Než dojde na nový rozsudek, bude Lukáš trávit čas se svou snoubenkou a rodinou. 

 

Ti na něj čekali u brány brněnské věznice a jako první se s ním vítali. Lukáš tak mohl obejmout nejen své rodiče, ale i snoubenku Veroniku, do které se zamiloval na dálku. Když si začali psát dopisy, teď plánují svatbu. Dnes mohl Lukáš obejmout a políbit svou dívku poprvé jako svobodný člověk.

 

Lukáš Nečesaný
Zdroj: TV Nova

 

"Začala jsem mu potom psát pravidelně, on odpovídal. Dopisy vám neukážu, jsou hodně osobní, ale můžu říci, že jsme se do sebe zamilovali díky nim," řekla Veronika v rozhovoru pro deník Blesk a k obvinění z vraždy dodala: "To mi k němu nesedělo, on není člověkem, který by něco podobného mohl udělat. Znám ho víc než osm let, věřím mu."

 

Rozhodnutí Nejvyšší soud zdůvodnil tím, že Vrchní soud v Praze i Krajský soud v Hradci Králové porušily zákon v neprospěch obžalovaného. Zajištěné důkazy proti němu prý netvoří pevný řetězec a k odsouzení nestačí. Celou kauzu proto brněnští soudci vrátili ke krajskému soudu. Ten musí případ znovu projednat. A pokud krajský soud nenajde proti Nečesanému dostatek důkazů, nebude ho moci podle nejvyššího soudu poslat znovu do vězení.

 

 

Čin se stal předloni 21. února v kadeřnictví v Hořicích v Podkrkonoší těsně před koncem pracovní doby. Útočník ženu nejméně šestkrát udeřil rozpůleným polenem do hlavy a z peněženky jí ukradl 10.000 korun. Život jí zachránili lékaři.


Nečesaný, který byl v době činu v posledním ročníku střední školy, vypověděl, že se chtěl v kadeřnictví nechat ostříhat před schůzkou se svou přítelkyní. Kadeřnice už prý ale provozovnu zavírala, a tak odešel. Napadena podle něj musela být až poté.

pet/Ondřej Požár TN.cz