Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.1. 2016 11:04
anketa výzkum veřejného mínění

Nechceme vás tady, vzkazují Češi uprchlíkům. Bojí se islamistů

Uprchlíci - hrozba ISIS
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz
Ilustrační foto

Velká část české veřejnosti se kloní k názoru, že by Česká republika neměla přijímat uprchlíky ze zemí postižených válečným konfliktem. Uprchlickou krizi vnímají Češi jako bezpečnostní hrozbu nejen pro ČR, ale pro celý svět. Vyplývá to z nejnovějšího výzkumu Centra pro veřejné mínění.

V loňském roce musela Evropská unie v důsledku válečných konfliktů čelit enormnímu přílivu uprchlíků. To rozvířilo debatu o přerozdělování uprchlíků do jednotlivých států a také o povinných kvótách, které určují, kolik běženců jsou země EU nuceny přijmout.

 

Anketa

Jste pro přijímání uprchlíků?

Hlasovalo 17214 lidí.

Postoj Čechů je i přes nekonečné debaty politiků jasný - uprchlíky tady většina lidí nechce. Podle výzkumu je 60 % lidí proti úplnému přijímání uprchlíků, třetina dotázaných je pro jejich přijetí jen do doby, než budou schopni vrátit se do země svého původu. Jen 2 % oslovených Čechů zastávají názor, že by ČR měla uprchlíky přijmout a nechat je se zde usadit. Odpor k přijímání uprchlíků se přitom stále zvětšuje.

Graf: Postoj k přijímání uprchlíků ze zemí postižených válečným konfliktem (v%)

 

 

Češi od uprchlíků očekávají, že se co nejvíce přizpůsobí zvyklostem české kultury a dlouhodobě je vnímají jako bezpečnostní riziko. Jako výraznou hrozbu vnímají Češi uprchlíky jednak ve vztahu k ČR (82 %), ale i v evropském (89 %) a světovém (83 %) měřítku. Ještě větší hrozbu než uprchlíci představuje podle Čechů Islámský stát.

Graf: Hodnocení situace okolo uprchlíků jako bezpečnostní hrozby ve srovnání s dalšími událostmi v prosinci 2015 (v %)

 

Výzkum se také zabýval rozdílnými názory na přijímání uprchlíků ze zemí Blízkého východ a severní Afriky a Ukrajiny. Uprchlíci pocházející z Ukrajiny Čechům zdaleka tolik nevadí, přijalo by je 43 % dotázaných, oproti tomu uprchlíky z Blízkého východu a severní Afriky by přijalo jen 16 % respondentů.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

OTŘESNÉ: Neměcko trápí sexuální útoky! Uprchlíci lační po místních ženách!

Orlando Bloom mezi syrskými uprchlíky! Musíme si pomáhat, vyzývá herec

mom TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

22.1. | 11:14 kacipavel
61
Co je platné že je tu lidi nechtějí !!! Sralbotka a ta jeho banda budiž k ...
25.1. | 11:29 koxkum
0
Občané by měli jasně dát najevo svůj postoj k zavšivování republiky a to dokud ...
25.1. | 11:29 koxkum
0
Náhlasit nevhodný komentář
Občané by měli jasně dát najevo svůj postoj k zavšivování republiky a to dokud je ještě trochu čas.Na politiky nespoléhejte,to jsou koupení přisluhovači Bruselu.Sami dobře ochránění a zabezpečení,ti se ničeho bát nemusí.Tady jde o budoucnost našich dětí.
22.1. | 23:33 lup3
8
Náhlasit nevhodný komentář
Saudská Arábie, velký přítel USA, tedy i náš spojenec uprchlíky, byť bratry muslimy nepříjme. Ale pokud je příjmeme my, tak nám ocotně zafinancují výstavbu mešit a dodají imámy, aby tady jejich bratři ve víře nestrádali. "Běžence" bych obrátil na spáteční plavbu a Saudy bych nakopal do ...
22.1. | 19:26 Miloš Dvořáček
17
Náhlasit nevhodný komentář
Je vidět, jak média lžou nebo používají jen malý vzorek respondentů, prý 60 % lidí je proti přijímání uprchlíků . Podle hlasování u tohoto článku je jasné, že je to 96,75 % lidí!!! Vzorek přes 6000 lidí zde je dostatečně vypovídající. A mám pocit, že takto je to s většinou průzkumů veřejného mínění.
22.1. | 18:46 viam
6
Náhlasit nevhodný komentář
Rada nad zlato: Migrujte do muslimských zemí !!!
22.1. | 18:07 implacable
9
Náhlasit nevhodný komentář
Tož nechceme ,to je jasné.Ale naše hlava pomazaná,dělá ze sebe hrdinu,že kvoty ne ane ,ale nadruhé strané připravuje pro ně prostory a ubykace.Proto ho považuji za hajzla.Dopr dele to už nikdo nezná povel "čelém vzad"a táhněte.
22.1. | 17:42 karl-z-bahnhofu
12
Náhlasit nevhodný komentář
Jak uprchlíci "berou lázeň" v aquaparku v Lipsku: Sexincidenty s osaháváním se týkají různých skupin migrantů. Ti nejsou schopni dodržovat naprosto žádné zásady. Koupou se bez plavek nebo ve spodním prádle i v kompletním oblečení. Koupaliště musí měnit plavčice za plavčíky. Zdroj: ...
22.1. | 17:32 karl-z-bahnhofu
14
Náhlasit nevhodný komentář
Zástupy mladých mužů jsou odsunutí vězni! Tvrdí todiplomat Bokwango z mise OSN. Italské noviny Julie News zveřejnily jeho dopis :Afričani v Itálii jsou spodina a odpadky. Proč je trpí na svém území? Chovají se jako krysy a zamořují evropská města.Řada jich přiznala že je pustili z vězení aby odešli
22.1. | 17:04 lucielucina
21
Náhlasit nevhodný komentář
Bylo by skvělé, kdyby si toto veřejné mínění v tomto článku přečetli i naši promigranští vládní činitelé a podle toho soudili. Brzy se k nám budou hrnout migranti a pro laxnost vlády bude Česko plné nepracujících migrantů. Zbytek V4 se nám vysměje co jsme to za hlupáci po vzoru Merkel.
22.1. | 16:51 viam
26
Náhlasit nevhodný komentář
Svých lenivých darmožroutů máme dost, proto je tady nechceme. Je to jiná kultura, neumí se to chovat, přizpůsobit, být zticha a žít vděčně v detenci bez problémů. Bezpečnost národa je na prvním místě.
22.1. | 16:06 kocourkovamama
9
Náhlasit nevhodný komentář
Většina bere,tak se děte prohavloidní kavárenský povaleči a tlučhubove vycpat!S váma si poradíme taky.