Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 5. 2017
Další skandál

"Nechte to být!" Trump žádal šéfa FBI o konec vyšetřování poradce

Donald Trump
Zdroj: Profimedia
Donald Trump čelí dalšímu skandálu (archivní foto)

Problémy amerického prezidenta Donalda Trumpa po vyhození ředitele FBI nekončí. Nově se ukázalo, že na Jamese Comeye naléhal, aby ukončil vyšetřování svého poradce Michaela Flynna. Ten musel nakonec kvůli úzkým vazbám na Rusko v únoru rezignovat.

Americký prezident čelí dalšímu skandálu. Podle listu New York Times (NYT) žádal Donald Trump ředitele FBI Jamese Comeye, kterého později odvolal, aby zastavil vyšetřování jeho bývalého poradce pro národní bezpečnost Michaela Flynna.

 

"Doufám, že to můžete nechat být," řekl Trump podle deníku při únorovém setkání s Comeym v Oválné pracovně Bílého domu. Šéf FBI odmítl vyšetřování zastavit, a tak musel Flynn kvůli stykům s Ruskem jen po 24 dnech v úřadu rezignovat.

 

Comey si všechno, co na schůzce bylo řečeno, zaznamenal. Poté zprávu předal několika vysoce postaveným členům FBI, od jednoho z nich pak informace unikly do médií. "Flynn nic neudělal, je to dobrý chlap," měl americký prezident na Comeye naléhat.

 

 

Bílý dům vydal prohlášení, ve kterém všechna obvinění odmítl. "Prezident nikdy nepožádal pana Comeye ani nikoho jiného, aby ukončil jakékoliv vyšetřování. Není to pravdivé nebo přesné zpodobnění rozhovoru mezi prezidentem a panem Comeyem," stojí v oficiální zprávě.

 

Právě kolem osoby Trumpova bezpečnostního poradce začalo vyšetřování vazeb na Rusko. Existuje podezření, že Rusko svými zásahy výsledek amerických voleb ovlivnilo. Začarovaný kruh kolem odvolaného šéfa FBI se tak dál nedaří Trumpovi vyřešit.

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

17.5. | 11:56 truthwillprevail
2
Kdyby to provedlo Rusko tak bys nadával a prskal, ale Američané ti nevadí. Je ...
17.5. | 07:59 maxfox
0
Koukám,že i americký prezident taky začne brzy likvidovat novináře.
17.5. | 11:58 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
Milos - Američané mají pod kontrolou bankovnictví, platební systém, oceány, desítky států a teď už i uživatelé. Je to neskutečně nebezpečné.
17.5. | 11:56 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyby to provedlo Rusko tak bys nadával a prskal, ale Američané ti nevadí. Je to velký problém, je to zásah do soukromí, je to v rozporu se zákonem. Kde je ta svoboda demokratů. Jsme už jak hlídané ovce.
17.5. | 11:54 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Hyeny jsou v tom nevinne.
17.5. | 11:54 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tohle není ani tak zasmani ale k zamyšlení.Pokud tu paní vyhodí a bude muset uhradit škodu bude trpět dvojnásob.To by nebyli spravedlivé.Lidé jdou skutečně horší než hyeny.
17.5. | 11:53 truthwillprevail
1
Náhlasit nevhodný komentář
Milos Trasimi – Asi to nechápeš, sledování jsou i normální lidé bez souhlasu, to je ten problém. Ty se budeš milovat s vlastní ženou a někdo ti bude okukovat manželku, přijde ti to normální? Teroristé a úchylové se sledují jinak.
17.5. | 11:52 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tak zblbli lidi ze uvěří kvůli strachu z terorismu už úplně všemu.Te paní je mi skutečně líto protože je obětí masivní demagogie takových jako je Trump Zeman Ikamura a jiní.Kdo bude dalsi?
17.5. | 11:50 truthwillprevail
0
Náhlasit nevhodný komentář
A co tak zrušit bankovky a vše řídit přes platební karty, kdy nebude možné si uspořit peníze bokem, mít vlastní hotovost? Už ty návrhy byly a budou, údajně kvůli praní peněz, terorismu, dlužníků atd. To je hezké, ale zamyslel se někdy někdo nad tím jak je to zneužitelné?
17.5. | 11:50 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Oprava.Trump a Zeman
17.5. | 11:50 truthwillprevail
1
Náhlasit nevhodný komentář
Konspirační teorie ještě nedávno bylo, že USA sleduje své spojence, uživatelé chytrých telefonů a televizí, co se týče prohlížečů tam je to jasné. Ale určitě i víš kde se všechny ty data uchovávají. Je to jak v scifi filmu, ještě uzákoní povinné čipy a bude splněna další konspirační teorie.
17.5. | 11:50 truthwillprevail
0
Náhlasit nevhodný komentář
Nevím jak dopadne šašek, osobně mě zklamal a nevěřím mu. Ale vím jak dopadne USA která sleduje celé národy