Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 30. 11. 2017
Násilí po zápase

Nechtěl pustit opilé fandy do trolejbusu, tak dostal šofér pěstí

Trolejbus v Brně
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek

Horkokrevný hokejový fanda ze Zlína, navíc posilněný alkoholem, si ve středu pozdě večer zadělal na pořádný průšvih. Pěstmi se totiž pustil do řidiče trolejbusu, který ho nechtěl svézt. Teď mu hrozí až dvouleté vězení.

"Nepříjemný zážitek zakončený úderem do tváře zažil ve středu po skončení hokejového utkání devětadvacetiletý řidič trolejbusu. Krátce před jedenáctou hodinou večer chtěli dva muži na náměstí Práce ve Zlíně nastoupit do trolejbusu jedoucího do Otrokovic," popsala začátek incidentu policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

 

Trolejbusák si ovšem okamžitě všiml, že oba muži jsou hodně pod parou a vyzval je, aby nenastupovali, protože je to v rozporu s přepravním řádem.

 

Opilí fandové neposlechli a do trolejbusu stejně vlezli. Po dalších urgencích sice nakonec vystoupili, ale rozhodli se, že si to nenechají jen tak líbit. Postavili se před trolejbus a začali si hrát se stěrači.


 

"A když musel řidič vystoupit, snažili se opět dostat dovnitř. Po přetahování s řidičem ho jeden z agresorů dvakrát udeřil pěstí do brady. Jedna z cestujících mezitím přivolala policii. Dechová zkouška u obou mužů ukázala téměř dvě promile alkoholu," doplnila Kozumplíková.

 

Jednatřicetiletému rváči za výtržnictví hrozí až dva roky vězení. Kriminalisté okolnosti případu nadále vyšetřují.

pez TN.cz
Reklama