Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.8. 2017 23:05
problém s letem

Děsivá cesta z dovolené: Cestující čekali hodiny bez jídla a pití!

Zdroj: TV Nova

Hodiny čekání téměř bez jídla a pití museli přežít klienti cestovní kanceláře Azur Reizen, kteří se vraceli z dovolené v Turecku. Problém nastal s tureckou leteckou společností Tail-wind, která nedodala letadlo. Cestující následně letěli bulharkou společností a místo v Praze přistáli v Burgasu.

Chvíle hrůzy zažila skupina Čechů při návratu z dovolené v Turecku, kde na let do Prahy čekali téměř čtyři hodiny. Nakonec odletěli s bulharskou společností. Ovšem kvůli závadě stroje přistáli v Burgasu, kde je nechali čekat v přehřátém autobuse. Uvnitř byly i malé děti.

 

"Řidič vystoupil a nechal nás tam zavřený stát. Takže jsme se dožadovali, aby nás pustil, nereagoval. Tudíž jsme začali bouchat na dveře - tak potom neochotně otevřel, ale řekl, ať se okamžitě vrátíme," řekla cestující Glončíková.

 

Lidem chyběli například léky, které měly v kufrech. Navíc když opustili autobus, objevila se u nich prý najednou policie. "Jeden zaměstnanec se přeřekl, že nás museli odvést na plochu, aby nám nemuseli platit adekvátní stravu nebo jídlo za ty zmeškaný hodiny co tam jsme," dodala.

 

 

 

Cestovní kancelář se nevyjádřila: "Já vám nemůžu dát telefonické vyjádření, já vám poprosím jestli byste to mohla poslat emailem."

 

"Vystoupit z autobusu, nechat je vyčůrat a napít, by mělo být úplně standardní. Na druhou stranu většinu těchto problémů by měla řešit ta letecká společnost...Ale ta komunikace je samozřejmě na cestovní kanceláři," řekl Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří.

Klára Pospíšilová/ ham TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama