Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.1. 2017 16:34
Jeden přišel o ruku

Nehoda při cvičení: Tři vojáci se zranili, viníkům hrozí čtyři roky

Bojové vozidlo pěchoty - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Bojové vozidlo pěchoty - ilustrační foto

Policisté obvinili tři vojáky kvůli loňské střelbě bojového vozidla pěchoty při cvičení ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá. Vozidlo při cvičných střelbách zasáhlo druhé s třemi lidmi uvnitř. Dva vojáci byli zraněni, z toho jeden těžce. Vojáci nyní čelí obvinění z trestného činu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Hrozí jim až čtyři roky vězení, řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Případem se zabývala i komise náčelníka Generálního štábu, šetření již ukončila.

 

Neštěstí se odehrálo loni v květnu. Podle dostupných informací jedno z bojových vozidel pěchoty během nočních střeleb na Libavé zasáhlo z kanonu další pásový transportér s tříčlennou posádkou uvnitř. Dva lidé se zranili, z toho jeden těžce. Šlo o dva desátníky ze 71. mechanizovaného praporu Hranice, oba skončili v olomoucké fakultní nemocnici.

 

 

Těžce zraněný devětadvacetiletý voják utrpěl mnohačetná zranění. Ministerstvo obrany později zveřejnilo, že přišel o levou ruku. V nemocnici bojoval několik dní o život. Jeho o pět let mladší kolega byl v následujících dnech propuštěn do domácí péče.

 

Případem se zabývala také Vojenská policie, která loni na konci září věc se souhlasem žalobce předala právě olomouckým policistům.
 

vbo tn.cz / ČTK