Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.6. 2017 09:14
Dva těžce zranění

Opilý řidič na Plzeňsku otočil auto na střechu! Spolujezdec zemřel

Smrtelná nehoda na Plzeňsku
Zdroj: TN.cz
Z převráceného vozu hasiči vyprostili tři osoby. Jedné z nich už lékaři nedokázali pomoci.

Při noční nehodě u Zhůře na Plzeňsku zemřel 32letý muž, další dva lidé jsou těžce zraněni. Řidič byl podle policie opilý. Auto skončilo na střeše, méně frekventovaná silnice třetí třídy ve směru na Jarov byla čtyři hodiny uzavřená.

Nehoda se stala před čtvrtou hodinou ráno na silnici třetí třídy mezi obcemi Zhůř a Jarov, zhruba 35 kilometrů od Plzně před Nepomukem. Zemřel při ní 32letý spolujezdec, potvrdil policejní mluvčí Jan Koželuh.

 

"Další z mužů byl ročník 1984 a druhý o rok mladší. Jejich zranění jsou vážná. Oba skončili na emergency (akutním příjmu) ve fakultní nemocnici," uvedl mluvčí krajské záchranky Martin Brejcha.

 

Řidič zřejmě nezvládl zatáčku a ve vysoké rychlosti vjel nejdříve do příkopu, poté naboural. "Řidič (ve věku 33 let) z dosud přesně nezjištěných příčin vjel mimo komunikaci a narazil do betonové vpusti," uvedl Koželuh. Auto se převrátilo na střechu.

 

 

Policisté řidiči na místě naměřili 1,79 promile alkoholu v dechu. Všechny tři cestující museli z auta vyprostit hasiči, jednomu spolujezdci už nebylo pomoci a další dva převezli záchranáři do plzeňské fakultní nemocnice. "Stav obou mužů je vážný, ale stabilizovaný," řekl administrátor nemocnice Matěj Novák.

tn.cz / ČTK