Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 23.4. 2018 21:02
Vážná srážka

Nehoda na šest hodin zcela uzavřela D1 směrem na Prahu

Zdroj: TV Nova

Vážná nehoda tří nákladních aut v pondělí dopoledne přerušila provoz na dálnici D1 na Vysočině ve směru na Prahu. Dálnice byla šest hodin zcela neprůjezdná, policisté proto odkláněli dopravu u exitu Měřín.

"Tesně před 15. hodinou se podařilo obnovit provoz na místě alespoň levým jízdním pruhem. V pravém jízdním pruhu je bohužel rozlité jakési lepidlo, s jehož odstraněním jsou problémy," informovala o zprůjezdnění místa policejní mluvčí Dana Čírtková.

 

Zároveň řidiče požádala o shovívavost a opatrnost, protože kvůli velkému množství aut se na místě vytvořila nejen mnohakilometrová kolona, ale navíc se ucpala i objízdná trasa, na kterou policisté motoristy odklonili.

 

"Nehoda tří nákladních aut na 121. kilometru dálnice nám byla ohlášena těsně po čtvrt na dest ráno," uvedla pro TN.cz už dříve Čírtková.

 

Doplnila, že minimálně jeden z účastníků nehody se při srážce zranil a na místo tak zamířil i záchranářský vrtulník. "Kolegové odklánějí dopravu na 134. kilometru v Měříně," dodala Čírtková.

 

 

Zraněni byli dva řidiči kamiónů .Jeden z nich utrpěl vážná poranění a vrtulník ho transportoval do nemocnice v Brně. Řidič kamionu nejspíš přehlédl kolonu před sebou - ta se tam tvořila kvůli dopravnímu omezení před opravovaným úsekem D1 mezi Jihlavou a Velkým Beranovem.

pez, David Pik TN.cz
Reklama