Aktualizováno 13.6. 2017 23:14
politické grémium

Nejasná budoucnost: ČSSD mlčí o tom, kdo je povede k volbám

Zdroj: TV Nova

Sociální demokraté stále jasně neřekli, zda Bohuslav Sobotka zůstane jejich předsedou a lídrem do podzimních voleb. Vedení ČSSD mlží a nechce situaci ve straně vůbec komentovat, dokud se nesejde politické grémium.

Spekulace nebo hradba mlčení, tak by se daly shrnout odpovědi na otázky, jak to bude s vedením sociální demokracie. To stále neodpovědělo na jasnou otázku. Zda Bohuslav Sobotka stranu povede do podzimních voleb.

 

"Pokud je tady, co by se mělo změnit, tak to musí Bohuslav Sobotka. Pokud nám chce pan předseda něco říci, tak to zítra udělá, do té doby já nemám o čem mluvit," komentoval situaci v ČSSD místopředseda Lubomír Zaorálek.

 

V Kramářově vile se v posledních dnech pravidelně schází nejužší vedení strany. Debatovalo se tady i včera, ale všichni účastníci jako jeden muž o výsledku schůzky mlčí.

 

Na schůzce chyběla Michaela Marksová, která už dříve kritizovala své kolegy, že ji na porady nezvou. Tentokrát prý byla v zahraničí. Jestli jí o výsledku, jak ona říká, chlapci z vedení strany vyrozuměli, říct nechtěla.

 

Problémy má ČSSD i na nižší stranické úrovni. Například mezi pražskými sociálními demokraty se vedl lítý boj o lídra kandidátky. Nakonec těsně zvítězil pražský radní přes dopravu Petr Dolínek. Naopak z vrcholné politiky odchází Sobotkův ministr Miloslav Ludvík.

 

Proti vedení dlouhodobě rebeluje jihočeská buňka. Ta by zase ráda vrátila na kandidátku Jiřího Zimolu, kterého vedení strany vyškrtlo. Bývalý jihočeský hejtman zároveň navrhuje, aby se Sobotkovy funkce rozdělily mezi tři lidi.

 

 

"Je možné, aby premiér dopremiéroval. Předsedu strany dělal některý z místopředsedů zvolených sjezdem no a toho lídra do voleb, to může být někdo úplně jiný," reagoval Jiří Zimola.
 

tn.cz / TV Nova