Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.1. 2016 15:57
galerie Tajný majetek

Nejbohatší muž na světě? Putin má větší majetek než Bill Gates!

Putin
Zdroj: GoogleMaps/ Profimedia.cz

Nejbohatším mužem na světě možná není zakladatel Microsoftu Bill Gates, nýbrž ruský prezident Vladimír Putin! Analytici odhadují, že jeho majetek se pohybuje někde v rozmezí 1 až 5 bilionů korun! Pokud by skutečně měl majetek v hodnotě pěti bilionů, byl by dvakrát bohatší než Bill Gates.

Anketa

Je lepší prezident Zeman anebo Putin?

Hlasovalo 4286 lidí.
S informací, že Putin je ve skutečnosti miliardář, přišlo ve neděli americké ministerstvo financí. Adam Szubin, který na ministerstvu dohlíží nad tím, jak jsou dodržovány sankce, prohlásil, že americká vláda má důkazy o tom, že Putin je léta zapojený do korupční mašinérie.

 

Jinak by se Putin k miliardovému majetku nemohl dostat. Jako prezident by měl Putin vydělávat v přepočtu 2 miliony a 840 tisíc korun. V daňových přiznáních uvádí, že vlastní dva obyčejné byty a má podíl v parkovacích garážích. Tomu se ale těžko dá věřit.

 

Kupříkladu Putin je milovníkem luxusních hodinek. Hodnota hodinek, s nimiž byl Putin zachycen na fotografiích, je skoro 16 milionů korun. Putinovi dokonce ani nedělá potíže dát luxusní hodinky v hodnotě 200 tisíc jako dárek dělníkovi.

 

12

GALERIE: Palác Vladimíra Putina

Zdroj: Google Maps

Palác Vladimíra Putina - 1

Hodnocení:

 

Velké jmění by měl mít Putin uložené v akciích ruských energetických koncernů Surgutneftegaz, Gazprom a Gunvor. Politický odborník Stanislav Belkovsky odhaduje, že Putin má v akciích tří ruských firem uložen téměř bilion korun!

 

Coby ruský prezident samozřejmě Putin dostává i luxusní dary. Po jeho prvním zvolení mu miliardář a majitel fotbalové Chelsea Roman Abramovič daroval luxusní jachtu Olympia v hodnotě 900 milionů korun.

 

 

Vedoucí pracovník ruské státní námořní společnosti Sovcomflot Dimitry Skarga potvrdil listu DailyMail, že byl u toho, když byla jachta od Abramoviče převáděna. Teď ji vlastní Putinova společnost sídlící v daňovém ráji. "Údržba a náklady na provoz jsou placeny ze státního rozpočtu," odhaluje Skarga.

 

Putinovi kritici tvrdí, že ruský prezident má po celé zemi 20 paláců a letních sídel a vlastní 58 letadel a helikoptér. To bude zřejmě velmi nadnesené, ale různé zdroje hovoří o tom, že si Putin na pobřeží Černého moře nechal postavit palác za necelé dvě miliardy. Výstavbu dostaly na starost ruské státní firmy, které projekt schovaly do svého účetnictví.

 

 

Podle listu Daily Mail má Putin k dispozici také vlastní soukromé letadlo s koupelnou ozdobenou pravým zlatem a se záchodem, který sám stál 2 miliony korun. Interiér soukromého letadla pro ruského prezidenta vyšel na 4 miliardy korun!

 

Podobné spekulace v úterý rázně odmítl Putinův mluvčí Dimitry Peskov. "Všechno to jsou veřejně dostupná data, která se dají kdykoliv dohledat. O mně lidé často mluví jako o nějakém expertovi na jachty. To ale není pravda. Vím, že prezident žádnou jachtu nemá. Vím to!"
 

vbo TN.cz