Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.2. 2018 13:24
týdenní předpověď

V Česku udeřily tuhé mrazy! A není to naposledy, varují odborníci

Zdroj: Tumblr

Čeká nás nejchladnější týden letošní zimy. Teploty už dnes v noci klesly až k minus 15 stupňům a podobně bude i v noci na zítřek. Meteorologové dokonce vydali před silnými mrazy výstrahu.

Pokud už vás unavovalo mírné počasí a těšili jste se na pořádnou zimu, konečně jste se dočkali. Tento týden by měl být zatím nejchladnější za celou zimu. "Mezi tlakovou výší nad Skandinávií, jejíž výběžek přechodně ovlivní počasí u nás, a tlakovou níží nad severovýchodní Evropou, k nám bude zesilovat příliv studeného vzduchu od severu až severovýchodu," uvádí Český hydrometeorologický ústav.

 

Nejchladněji bude v noci z pondělí na úterý. To by mohly teploty na některých místech klesat až k minus 13 stupňům Celsia. Meteorologové dokonce před silnými mrazy vydali výstrahu. Ta platí od pondělní 22. hodiny do úterní 8. hodiny ráno pro Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj. 

 

"V noci bude na severní Moravě a ve Slezsku postupně polojasno až jasno. Vát bude jen slabý proměnlivý vítr nebo bude klidno. Minimální teploty se budou pohybovat místy pod -12 °C, zejména v místech se sněhovou pokrývkou," upozorňují meteorologové.

 

Srážek bude během týdne málo. "Objeví se pouze slabé a lokální kolem poloviny týdne. Ke konci týdne bude mráz opět o něco silnější,“ píše web Meteo aktuality. Napadnout by mohlo maximálně 5 centimetrů, na horách pak 15 centimetrů.

 

 

Pondělí

Přes den bude oblačno až zataženo, odpoledne a večer od severovýchodu místy polojasno až skoro jasno. Místy občasné sněžení nebo sněhové přeháňky, zejména na severu a severovýchodě území. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C, v 1000 m na horách kolem -6 °C. V noci slabý proměnlivý, přes den mírný severovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

 

Úterý

V úterý bude jasno nebo skoro jasno, zpočátku ojediněle mrznoucí mlhy. Postupně během dne polojasno, na jihu a východě další přibývání oblačnosti, ojediněle slabé sněžení. Nejnižší noční teploty -5 až -9 °C, ojediněle kolem -13 °C. Nejvyšší denní teploty -4 až 0 °C. Mírný jihovýchodní až východní vítr 2 až 5 m/s.

 

Středa

Středa bude zatažená až oblačná, na jihu a východě místy, jinde ojediněle občasné sněžení. Na jihovýchodě Moravy přechodně déšť se sněhem nebo déšť, ojediněle mrznoucí a tvorba ledovky. Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C, na severozápadě Čech ojediněle kolem -8 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C. Mírný jihovýchodní až východní, postupně severovýchodní až severní vítr 2 až 5 m/s.

 

Předpověď počasí:

 

Čtvrtek

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy, zejména na jihu a východě, občasné sněžení. Nejnižší noční teploty -1 až 5 °C, místy tvorba náledí. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

 

 

Pátek

V závěru pracovního týdne bude oblačno až polojasno, místy slabé sněžení. Nejnižší noční teploty -3 až -7 °C, ojediněle kolem -9 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C. Slabý východní nebo proměnlivý vítr do 3 m/s.

 

Výhled na víkend

O víkendu by mělo být polojasno až oblačno, ojediněle sněžení a mrznoucí mlhy. Nejnižší noční teploty -3 až -8 °C, ojediněle kolem -10 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +3 °C.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pozor na mráz a sníh: Jak chránit vaše čtyřnohé miláčky
Oči v mrazech trpí: 3 pomocníci vás zachrání!

mom TN.cz
Reklama