Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.5. 2017 19:20
galerie zásah hasičů

Ohromný panelák v Praze v plamenech! Zranilo se 5 lidí

Zdroj: AKTU.cz

Jeden z nejdelších paneláků v Česku byl ve středu odpoledne v plamenech, hořet začalo v 9. patře panelového domu v pražské ulici Poznaňská. K požáru vyjelo 5 jednotek hasičů. Při požáru se zranilo 5 osob.

"Hoří v 9. patře panelového domu v ulici Poznaňská, na místo vyrazily čtyři jednotky hasičů," potvrdil mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. V průbehu zásahu se k nim přidala ještě jedna jednotka.

 

Hořet začalo ve středu v 15:41, hasiči museli kvůli hustému kouři zasahovat v dýchacích maskách. Přes zaparkovaná osobní auta se k místu nemohla dostat výšková technika, hasiči tak museli zasahovat vnitřkem domu a vodu dopravovali na velkou vzdálenost.

 

Podle prvních zpráv se zranila jen jedna osoba, nakonec si zdravotníci převzali do péče pět lidí. Zranění se převážně nadýchali hustého kouře.

 

18

GALERIE: Požár panelového domu v Bohnicích

Zdroj: AKTU.cz

Požár panelového domu v Bohnicích - 1

Hodnocení:

 

Hasiči prohledávali prostory pod a nad zasaženým bytem, během čehož provedli 10 násilných vstupů.

  

Krátce před půl pátou se hasičům podařilo dostat požár pod kontrolu. Proč začalo v panelovém domě hořet, ukáže až vyšetřování.

 

 

Panelový komplex v Pozňanské není oficiálním rekordmanem, protože je členěn na části. Nejdelším jednotným komplexem je panelový dům v ulici Zelenohorská.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TEST: Dokážete poskytnout první pomoc?
Pět velkých mýtů o PRVNÍ POMOCI. Proč už se nedává umělé dýchání?

TN.cz