Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.1. 2018 12:33
Náročné zásahy

Nejdřív hotel, pak lakovna: Prahu postihly dva velké požáry po sobě

Zdroj: AKTU.cz

Hodně hektické a náročné hodiny za sebou mají pražští hasiči. Během necelých 12 hodin museli vyjíždět ke dvěma rozsáhlým požárům. První byl v sobotu navečer hotel, v noci na neděli pak autolakovna. Na obou místech zasahovalo více než deset jednotek.

O požáru lakovny a autodílny v Průmyslové ulici v Praze 10 se hasiči dozvěděli před nedělní pátou hodinou ráno. Nakonec do areálu vyjelo celkem šestnáct jednotek - profesionálních i dobrovolných.

 

"Požár zasáhl plochu 20 na 8 metrů, hořelo vybavení lakovny a část konstrukce dílny. Hasiči pracovali v dýchací technice a pomocí šesti proudů," uvedl v neděli ráno mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.


119

GALERIE: Velký požár lakovny v Praze

Zdroj: HZS Praha

Velký požár autolakovny v Praze - 19

Hodnocení:


Dodal, že příčina požáru ani rozsah škod zatím nejsou k dispozici. Jde přitom o druhý velký požár v metropoli za necelých 24 hodin.V sobotu navečer totiž obdobně velké množství hasičů vyjelo k požáru hotelu v Náplavní ulici v centru Prahy. Hořet tu začalo asi v šest večer. Dva lidé zemřeli na místě, další dvě ženy později v nemocnici. Přibližně deset lidí museli zdravotníci ošetřit, tři dokonce resuscitovat.

 

133

GALERIE: Požár hotelu v centru Prahy

Zdroj: AKTU.cz

Požár hotelu v Praze - 3

Hodnocení:

 

"Hasiči pracovali v dýchací technice, pomocí vyváděcích masek zachránili celkem 34 osob - některé evakuovali vnitřkem budovy, jiné po žebřících nebo plošinách. Devět osob bylo zraněných, z toho dva profesionální hasiči, kteří byli zraněni lehce," připomněl požár ze soboty Kavka.


Policisté v neděli dopoledne uvedli, že v plamenech zahynula mláda Korejka a mladík z Německa, mezi zraněními jsou mimo jiné Nizozemci a Turek. Národnost a věk zraněných žen, které zemřely později v nemocnici, zatím známé nejsou.

 

Pusťte si sobotní reportáž o požáru hotelu:


pez TN.cz