Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 1. 2018
velký přehled

Nejhnusnější hospody roku 2017: Které zavřely ve vašem kraji?

Uzavřené provozovny
Zdroj: Potravinynapranyri.cz
Inspektoři v loňském roce zavřeli více než 150 provozoven (ilustrační foto)

Více než 150 obchodů a restaurací museli během loňského roku částečně nebo zcela uzavřít kontroloři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). Úroveň hygieny v nich totiž byla na katastrofální úrovni. Podívejte se, které to byly ve vašem kraji.

Mastnota, prach, zbytky potravin na spotřebičích, ale třeba také výskyt škůdců a jejich trusu v blízkosti potravin. Za takové prohřešky potrestala SZPI v loňském roce více než 150 provozovatelů restaurací, barů či obchodů.

 

"Inspektoři zaznamenali zejména dlouhodobě zanedbaný úklid v podobě vrstev mastnoty, prachu a zbytků potravin na kuchyňských zařízeních, podlaze a skladech potravin, plíseň na stěnách, nezvládnutý odvoz odpadů, absence přístupu k teplé vodě neumožňující řádnou očistu výčepního skla, nevyhovující stav toalet a podobně," komentoval situaci už dříve mluvčí potravinářské inspekce Pavel Kopřiva. 

 

 

Pokud kontroloři zjistí, že provozovna nesplňuje hygienické podmínky, mohou ji na místě zavřít, a to buď celou, nebo pouze nevyhovující prostory. Zároveň provozovateli nařídí, aby zjištěné nedostatky odstranil. 

 

128

GALERIE: Výběr z uzavřených provozoven

Zdroj: Potravinynapranyri.cz

Uzavřené provozovny - Bistro Karpem, Klatovy

Hodnocení:

 

To se prodejcům a provozním většinou podaří během několika málo dnů. "Při opakované kontrole inspektoři posoudí, jestli provozovatel uvedl podnik do souladu s požadavky zákona a až poté zákaz uvolní a zároveň zahájí správní řízení o uložení pokuty," dodal Kopřiva. 

 

V galerii se můžete podívat, které provozovny se provinily ve vašem kraji. Valná většina z nich je už ale znovu v provozu, nedostatky se jim podařilo rychle napravit. Podrobnější informace včetně konkrétních prohřešků jednotlivých provozoven najdete ZDE.

115

GALERIE: Uzavřené provozovny

Uzavřené provozovny - Jihočeský kraj

Hodnocení:

Pozn. v galerii je uveden buď název provozovny, nebo jméno provozovatele v závisloti na informacích SZPI

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zamachrujte o jídle: slovníček z luxusní restaurace
Do restaurace s dětmi? Jistě! Máme pro vás super tipy

mom TN.cz
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama