Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.10. 2017 16:03
špína a hnus

Nejhnusnější hospody v Česku: Inspektoři jich letos zavřeli už 129

Uzavřené provozovny
Zdroj: Potravinynapranyri.cz
I na tohle inspektoři při kontrolách narazili

Celkem 129 restaurací a prodejen museli v letošním roce uzavřít inspektoři. Nesplňovaly totiž hygienické podmínky. Nejčastěji kontroloři trestali za špínu, plesnivé potraviny či škůdce.

Dodržovat předpisy a základy hygieny je pro některé provozovatelé restaurací a obchodů stále velký problém. Za tři čtvrtletí letošního roku už Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) téměř 130 podniků. 

 

Konkrétně se jednalo o 5 velkoobchodních provozů, 15 výrobních provozů, 64 maloobchodních prodejen, 44 provozoven společného stravování a 1 internetový obchod. 

 

127

GALERIE: Uzavřené provozovny

Zdroj: Potravinynapranyri.cz

Uzavřené provozovny - BAR&PUB DRUHÝ BŘEH - Praha

Hodnocení:

 

"Důvodem k uzavření byl zejména neakceptovatelný stav v provozovnách, kdy u nabízených pokrmů nebo skladovaných potravin nebylo možné zajistit jejich bezpečnost při konzumaci spotřebitelem," uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva. 

 

KTERÉ OBCHODY A RESTAURACE UZAVŘELI INSPEKTOŘI VE VAŠEM KRAJI, SE PODÍVEJTE ZDE

 

Nejčastějšími prohřešky byl dlouhodobě zanedbaný úklid v podobě vrstev mastnoty, prachu a zbytků potravin na kuchyňských spotřebičích, podlaze a skladech potravin, plíseň na stěnách, nezvládnutý odvoz odpadů, absence přístupu k teplé vodě, nevyhovující stav toalet a podobně.

 

 

Kapitola sama pro sebe je pak výskyt škůdců a jejich trusu u skladovaných potravin, jídlo okousané od myší ve skladech i přímo v provozovnách a nezabezpečení provozoven před pronikáním škůdců, zejména hlodavců a hmyzu.

 

Pokud inspektoři zjistí, že provozovna nesplňuje hygienické předpisy, prostory uzavřou. Provozovatel pak musí zjištěné nedostatky odstranit, teprve potom mu inspektoři provoz znovu umožní. 

mom TN.cz