Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.10. 2017 18:03
aktivní stáří

Nejkrásnější domov důchodců na světě? Tady tráví stáří Japonci

Zajímavé bydlení od japonského architekta Issei Suma - 1
Zdroj: Profimedia

Starší japonské ženy tráví důchod v přírodních chýších v horách. Originální domek byl navržen pro dvě přibližně šedesátileté Japonky, bývalou kuchařku a sociální pracovnici. Společně se rozhodly zasvětit zbytek života pomoci druhým.

Obydlí s názvem Jikka momentálně obývají dvě důchodkyně, které ale důchod tráví aktivně. Jedna z nich v domku vaří jídla. Rozváží je lidem, kteří si už pro ně sami nedojedou. Zatímco druhá v bazénu, který je součástí komplexu, poskytuje rehabilitační a terapeutické služby pro seniory s handicapem.

 

16

GALERIE: Zajímavé bydlení od japonského architekta Issei Suma

Zdroj: Profimedia

Zajímavé bydlení od japonského architekta Issei Suma - 1

Hodnocení:

 

Objekt je tvořen několika domy, které připomínají indiánská teepee. Navrhla ho místní architektonická kancelář Issei Suma. Domky jsou umístěny na pozemku, který pokrývá vrchol jednoho z kopců. Obydlí jsou postavena ze dřeva a betonu.

 

 

Krásné bydlení má mimo vybavené kuchyně a bezbariérových lázní i pokoj pro seniory nebo osoby se zdravotním postižením, které potřebují ošetřovatelskou péči. Interiér staveb je osvětlen nejenom okny ve stěnách, ale dvě z budov mají ve špici střechy umístěný kruhový světlík.

ham TN.cz