Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 6. 2017
rozhodnutí soudu

Nejprve muž nabídl své známé pomoc, potom ji ale začal týrat

Zdroj: TV Nova

Mariana Jurašku (58), který podle obžaloby týral svoji známou, poslal olomoucký vrchní soud na sedm let do vězení. Muž z Ostravy nejprve nabídl důvěřivé ženě pomoc, když se ale k němu nastěhovala, začal ji fyzicky i psychicky napadat.

Soužití s Juraškou začalo jako pomoc od přítele, skončilo ale hospitalizací ženy v nemocnici. Z dvouměsíčního společného bydlení si odnesla spoustu hrůzných zážitků. A za ty dnes soud Jurašku poslal na sedm let do vězení.

 

"Vrchní soud shledal, že ten trest je zákonný, dostačující, není důvod ukládat trest nižší. Takže je třeba se s tím, klient se s tím v podstatě už smířil," uvedl obhájce Václav Sobala.

 

Agresivní chování u Jurašky vždy podpořil alkohol. Ženě podle rozsudku vyhrožoval, bil ji, kopal do hlavy, přerazil jí žebra a vynucoval si vstup do koupelny, kde se chtěla sprchovat. Příliš lítosti nepředvedl ani v den, kdy si vyslechl rozsudek.

 

 

Juraška byl přitom za mřížemi už před časem a to za obdobné prohřešky. Hrubě se totiž choval i ke své někdejší přítelkyni, dokonce jí rozbil o hlavu láhev od piva. Přesto se dostal z vězení ještě před koncem trestu. Teď se do vězeňského mundůru ale oblékne znovu.

 

"Rozhodnutí považuji za zákonné a jsem s ním tím pádem spokojen," vysvětlil státní zástupce Jaroslav Kouřil.
 

tn.cz / TV Nova