Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.2. 2017 21:12
Královéhradecký kraj

"Nejsem čínský agent!" bránil se prezident při návštěvě kraje

Zdroj: TV Nova

Klopýtnutí prezidentova vyslance, velká bezpečnostní opatření i lekce masáže srdce. Taková byla prezidentova třídenní návštěva Královéhradeckého kraje. Dnes se Miloš Zeman například podíval na záchranu pacienta z podvěsu vrtulníku, ale jelikož pršelo, bylo to jen z tepla hangáru.

Meteorologové varovali před ledovkou a zatímco za mlhy a deště jeli řidiči dopoledne skoro krokem, prezidentova kolona tradičně trhla rekordy v rychlostních zkouškách.

 

Hektický přesun dopadl dobře, ale loni v Podkrkonoší ochranka hlavy státu nabourala auto hejtmana. Pak jí před vůz spadly tři stromy.

 

Prezidentská výprava v pátek v Hradci Králové absolvovala záchranářský kurz a zatímco zdravotník v extrémním nasazení oživoval figurínu, Miloš Zeman se stoickým klidem pozoroval masáž srdce ze židle.

 

 

Prezident přijel ke královéhradeckému heliportu v půl jedenácté a dostalo se mu komentované prohlídku vrtulníku. Praktickou ukázaku ovšem pozoroval z tepla hangáru.

 

V Nové Pace se uvedl prohlášením, že je pohromou pro město. "Měli jste v minulosti celou řadu zajímavých událostí. Vypálení města, morovou epidemii a pak jsem přijel já," žertoval Zeman.

 

 

A taky se opakoval. Za tři dny minimálně pětkrát použil spojení, že není ve službách Čínské lidové republiky. V Nové Pace měli lidé i osobnější otázky. Například proč se před jedním televizním vystoupením neupravil.

 

A Zeman mohl mít na město ještě jednu vzpomínku. Málem mu totiž na nohu pustili osmikilový dar.

vbo, Petr Brzek TN.cz