Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.1. 2017 21:38
nové informace

Nejšpinavějšího muže světa místo pohřbu spálili. Teď řekli proč

Zdroj: TV Nova

Ludvík Doležal, označovaný za nejšpinavějšího muže Evropy, který žil nedaleko Skřivan na Královéhradecku, nebyl pohřben. Jeho tělo nechala obec spálit. Nikdo z příbuzných se nepřihlásil a kremace pro takzvaného Popeláka prostě obec vyšla levněji.

Ludvík Doležal žil po propuštění z vězení osm roků v ruinách staré usedlosti nedaleko Skřivan. "Každý den jsme mu připravili tašku, měl tam chleba, Colu, nesměly chybět cigarety," zavzpomínala prodavačka.

 

Postupem času byl Ludvík čím dál známější. Lidé z okolí mu prý přivezli tuny oblečení, matrací i nábytku. Ale zbytečně, Ludvík vždy vše spálil.

 

 

Zahraniční média ho označila za nejšpinavějšího muže Evropy. Přitom, že by byl s hygienou na štíru, při našem posledním natáčení odmítal. "Vezmu sprchový gel, nějaký kus hadru, vodu z rybníka, normálně se umyju," tvrdil.

 

Jeho záliba v nepřetržitém udržování ohně se podepsala nejen na jeho vzhledu, ale i zdraví. Neustálé zahrabávání se do popela a vdechování sazí zavinilo Ludvíkovu smrt, bylo mu 59 roků.

 

"Policisté nesehnali ve lhůtě 96 hodin, tak jak ukládá zákon, žádné jeho příbuzné," prozradila starostka Kamila Hálová. Náklady na pohřeb by přesáhly 30 tisíc, a proto obec zvolila levnější variantu a Ludvíka nechala na vlastní náklady zpopelnit.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Každodenní hygiena: Rozmazlenost moderní civilizace nebo nutnost?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Má správný chlap smrdět?

Filip Pultar/ lud TN.cz