Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.6. 2017 14:26
Podivný slib

Nejstarší vrah (96): Ženu uškrtil z lásky! "Slíbil jsem to," hájil se

Jack Tindall (96) zavraždil svou ženu
Zdroj: Profimedia
Jack Tindall se přiznal, že manželku zabil

Kontroverzní případ rozplétá v těchto dnech britský soud. 96letý válečný veterán zavraždil svoji ženu, která byla nemocná. K činu se hned přiznal, prý ji uškrtil z lásky. Manželé si totiž kdysi slíbili, že pokud budou příliš trpět, udělají to jeden pro druhého.

Pořádně zaskočeni byli policisté, kteří v srpnu zamířili do domu v anglickém Perlethorpe. Policii zavolala vnučka Jacka a Ernestine Tindallových, která se obávala o jejich zdraví. Strážníci zřejmě mysleli, že jen zkontrolují dva důchodce a půjdou si po svých. To se ale šeredně spletli.

 

Když policisté vstoupili do domu, byla už 88letá Ernestine mrtvá. Jack ji položil na postel a její tělo obsypal liliemi. Mužům zákona se přiznal, že svou manželku zabil. "Uškrtil jsem ji. Co všechno uděláme pro lásku," povzdechl si podle britského portálu Express.

 

Své pohnutky pak Tindall vysvětlil u soudu, který se konal na začátku června. Jeho žena byla nemocná, měla demenci a hodně prý trpěla. "Už před lety jsme si slavnostně slíbili, že pokud by se něco stalo - pokud by to na nás bylo už moc, budeme vědět, co dělat," popsal 96letý Jack.

 

 

"A tak jsem to udělal - svůj slib jsem splnil. Uškrtil jsem ji," dodal obžalovaný mužt. "Paní Tindallová o to několikrát svého manžela požádala, chtěla, aby ji zabil a ukončil tak její utrpení i ponížení," uvedl soudce Gregory Dickinson.

 

I s ohledem na přání manželky a zvláštní slib rozhodla porota o 12měsíčním podmíněném trestu. Jack a Ernestine byli manželé neuvěřitelných 70 let. Vzali se v roce 1947, když se Tindall vrátil z války. Mají spolu jednoho syna a pět vnoučat.

epa TN.cz