Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 3. 7. 2017
Sexuální útoky

Největší švédský festival končí! Množily se případy znásilnění

Bravalla festival
Zdroj: Profimedia
Festival Bråvalla ve Švédsko - archivní foto

Hudební festival Bråvalla ve Švédsku už se od roku 2018 konat nebude. Důvodem jsou sexuální útoky, kterých se o víkendu mělo dopustit několik mužů. Policie zaznamenala 11 oznámení o znásilnění nebo osahávání. Informovala o tom BBC.

O víkendu na největším festivalu ve Švédsku zahrály světoznámé kapely System of a Down, Linkin Park, Alesso nebo The Killers. Příští rok už se ale hudební nadšenci do Norrkopingu na festival Bråvalla nesjedou.

 

Zpravodajský portál BBC informoval, že pořadatelé akci pro příští rok zrušili. Důvodem jsou sexuální útoky na návštěvnice, které se opakovaly i letos. Policie prošetřuje 11 oznámení o znásilnění nebo obtěžování na festivalu.

 

Německá společnost FKP, která švédskou hudební událost roku organizuje, zveřejnila prohlášení, v němž útoky odmítá. "Udělali jsme vše pro to, abychom tomu zabránili, to se ale nepovedlo. Je ostudné, že se někteří muži nedokážou chovat," napsala FKP na webu festivalu.

 

"Nedokážeme ani popsat, jak moc nás mrzí, že k tomu došlo. Násilí nemůžeme na festivalu trpět, proto jsme se rozhodli Bråvallu v roce 2018 zrušit," stojí v oficiálním prohlášení.

 

 

Švédská policie vyšetřovala podobná oznámení už loni, kdy ženy nahlásily pět případů znásilnění a desítky sexuálních útoků. Kapela Mumford and Sons kvůli tomu odmítla na festivalu znovu vystoupit, pokud nebudou mít ženy zaručeno bezpečí.

 

Případy obtěžování se ale objevily i na festivalech v jiných evropských zemích. Třeba v anglickém Readingu loni neznámí pachatelé znásilnili dvě dívky.

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

3.7. | 16:58 truthwillprevail
35
Opět mají zakázáno zveřejňovat národnost útočníků, stejně tak jako v ČR. Ani ...
3.7. | 23:14 Milos Trasimi
-2
A znám švédské feministky které jsou jedny s nejsilenejsich.Pro ne je sexuální ...
3.7. | 23:17 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Dobrou noc zvaniliste z Altaje vám přejí.A hlavně nelzete a nekradte joo?
3.7. | 23:16 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Nezverejnuje se národnost a nechává se tak prostor pro blbecky kteří si mysli ze švédští muži či čeští neznasilnuji ženy či muze..A představte si ze i děti.No věřili by jste tomu?
3.7. | 23:14 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
A znám švédské feministky které jsou jedny s nejsilenejsich.Pro ne je sexuální obtěžování či znásilnění dotyky v davu či znásilnění pokud jim sahnes na jejich tlusté prdale.
3.7. | 23:12 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Ale pamatuji si Plesniva kryso na případy kdy po ukončení rockových festivalu docházelo k obtěžování či znásilňování zen českými muzi a festivaly kvůli tomu nikdo nezrušil.Dotyčné potom zrušili vězni ve věznicích.
3.7. | 21:48 jansuk
3
Náhlasit nevhodný komentář
Hernajz, to je mi řešení! Až se začne znásilňovat v metru, tak zrušíme metro?
3.7. | 21:40 kammil1203
8
Náhlasit nevhodný komentář
Za ta znásilnění můžou hlavně zdegenerováni politici a Sluníčkáři, když tam cpali do Švédska ty uprchlíky bez znalosti evropské kultury. Tito přivandrovalci nikdy nebudou přínosem v Evropě, dokud budou zaslepeně věřit své víře!! Slimáci berou ženu jen jako rodičku a pro své sexuální touhy.
3.7. | 21:20 zacotomame
7
Náhlasit nevhodný komentář
Lituju občany všech států, jejichž politici připustili zamoření jejich země lidmi, kteří se jednou chopí vlády a potom už půjde zkáza rychle. Chaos, ekonomický úpadek, násilí a bezpráví. To je budoucnost neomuslimské Evropy. Cesta do pekel.
3.7. | 21:16 zacotomame
8
Náhlasit nevhodný komentář
Tohle je jedna z velkých proher unie. Ústup ze strachu!!! Místo aby exemplárně potrestali ty zmrrdy, zruší jednu z největších kulturních akcí. Takhle začíná úpadek kultůry budované staletí. Muslimové vyhrávají. Tento čin jistě nezůstane bez komentáře islamistů. Zdařilý atentát na kulturu.
3.7. | 21:06 allanaldik
9
Náhlasit nevhodný komentář
To dovolil?Kdo je sem pozval ze stale priplovaji snad z 98% sami muzi??? Ta stara breca hytlerMerkelova by mela byt souzena za velezradu EU a mela by se povesit pro vystrahu vsem idiiotskym politikum v Bruselu a ted i ve Francii a Italii.Jsou to zradci cele evropy.Zanesli sem jen verbez a teroristy
3.7. | 21:03 allanaldik
7
Náhlasit nevhodný komentář
Policie a idiiotsti politici stejne reknou ze se NIC nedelo a vsechny zeny si to vymysleli. Vlasrne nikdy zadneho muslimskeho cmouda neodsoudili, vzdy bez dukazu byli propusteni. Je to divne vysetrovani ze se nic nevysetri a poloopice jsou volne a mohou si dovolovat vse co chteji ale PROC???Kdo jim-